Bitcoin úspěšně prorazil 50 000 USD – na co se můžeme těšit dál?

5
(7)

Tak je to tady! Bitcoinovým býkům se konečně podařilo prolomit cenovou hladinu 50 000 USD. Poprvé od května se tak podařilo prorazit hladinu kolem 49 000 dolarů.

BTC znovu nad 50.000 USD

V době psaní článku vidíme na BTC denní zisk vyšší než 3 % a týdenní zisky se pohybují nad 5 %. Bitcoin se nyní obchoduje za cenu 50 226 USD, což je o trochu níže, než bylo nedávné maximum 50 419 USD. Bitcoinoví býci budou muset zůstat ve své snaze i nadále konzistentní a udržet tlak, jinak riskují, že se cena znovu dostane pod 50 000 USD.

Podobně se zotavuje i tržní kapitalizace BTC. V době psaní článku se celková hodnota tržní kapitalizace pohybuje nad 944 miliardami dolarů. Při současném tempu růstu trhu je velmi pravděpodobné, že tržní kapitalizace Bitcoinu brzy opět pokoří 1 bilion USD. Pokud vezmeme do úvahu základní funadmenty, je možnost udržení této hodnoty poměrně vysoká.

Fundamenty naznačují, kam se v blízké budoucnosti Bitcoin nejspíše vydá

Ještě před tímto breakoutem analytik Rekt Capital tvrdil, že uzavření Bitcoinu nad 49 350 $ je klíčové pro to, aby se aktivum „připravilo na zelený týden“. Bitcoinový investor Lark Davis pak ve svém tweetu shrnul aktuální, kolektivní pocity investorů a domnívá se, že bitcoinoví býci vyženou cenu na nové ATH.

“Bitcoin by stále mohl v tomto býčím cyklu vyrůst trojnásobně, některé vysoce kapitalizované coiny desetkrát, středně až nízce kapitalizované alty pak klidně stonásobně. Alty jsou pro dosažení těchto velkých zisků, Bitcoin pak pro udržení zIsků!”

On-chain metriky také potvrzují sílu trhu. Jak poznamenal odborník na blockchain William Clemente, 83 % z celkového množství bitcoinů se nepohnulo alespoň 3 měsíce. Za poslední půlrok to pak bylo 70 procent, což znamená, že hodleři jsou ve svých očekávání býčí více než kdy dříve.

Skeptici sice uznávají ziskovost Bitcoinu, ale dlouhodobě zůstávají skeptičtí

Ne všichni jsou ovšem tak optimističtí ve svých tvrzeních a predikcích. Kupříkladu účet CryptoWhale, který se netají svou skepsí vůči BTC, znovu zopakovat, že trh s BTC se stále nachází v medvědím trendu, když již dříve prohlásil, že rally na 50 000 $ je pouhý „odraz mrtvé kočky (dead cat bounce)“.

“Všichni tito loutkáři, kteří mluví o cílech ve výši 100 000 USD a vyšších, tak činí kvůli zapojení, aby vám mohli prodat své placené skupiny, partnerské odkazy a pump and dump scamy […] Jsme na trhu s medvědy a oni to stádu nikdy nepřiznají.“

Závěr

Na závěr bych chtěl připomenout slova Petera Schiffa, populárního zastánce zlata, který nedávno veřejně přiznal, jak lituje, že v minulosti nezainvestoval také do Bitcoinu a přestože stále tvrdí, že BTC je bublina, připouští, že cena BTC může překonat 100 000 USD či dokonce 1 milion $.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img