Bitcoin na titulcích ruských médií! – Tajná služba vyžadovala úplatek v BTC

0
(0)

Zprávy a souhrny

Po událostech z tohoto týdne se v Rusku objevil Bitcoin na titulcích všech ruských médií. Způsobil to pokus ruské státní bezpečnostní agentury FSB získat úplatek v BTC, a to až ve výši 1 milionu dolarů!

O této zprávě informoval Coinspot.io, kdy podle zdrojů byla ve skandálu zapojena ruská tajná služba, která vydírala exšéfa největších ruských tištěných novin. Aktuálně jsou aktéři obou stran incidentu zadrženi.

Šokující případ z Holandska: Došlo k vydírání a mučení kryptotradera!

Podle informací z vyšetřovacího spisu se mohlo až 15 členů FSB zapojit do vydírání, když se pokusili od bývalého šéfa novin vylákat úplatek v Bitcoinech ve výši 65 milionů rublů, což v aktuálních cenách BTC dosahuje hodnoty až 1,02 milionu dolarů. Úplatek požadovali za účelem propuštění mediálního magnáta Erasta Galimova na svobodu.

Aktuálně je totiž Erast Galimov, ex-CEO novin Izvestiya, obviněn z finančních podvodů, které dosahují výše 43 milionů rublů, tedy přibližně 670 tisíc dolarů.

Zmíněné zveřejněné informace poukazují na to, že členové FSB pod tajným pseudonymem prostřednictvím IT (vyšetřovacího týmu FSB) vydírali rodinu Galimova. Přislíbili však, že pokud jeho rodina zašle požadovanou částku prostřednictvím BTC na jejich účet, všechna Galimova obvinění budou stažena, stopy zahlazeny a on sám bude propuštěn na svobodu.

Aktuálně úřady vyšetřují členy FSB, zapojené do tohoto vydírání, stejně jako prošetřují reálný účel tohoto řízení. To však nic nemění na tom, že Galimov zůstává ve vyšetřovací vazbě pro podezření z jeho finančních prohřešků.

Rusko zvažuje další kroky

Právě aktuální události upozornily ruské úřady na téma kryptoměn, jejich regulace a kontroly. V souvislosti s tímto je záměrem ruské vlády omezit možnosti investování do Bitcoinu a dalších altcoinů. Nové ruské regulace jsou v aktuálním legislativním procesu a záměrem zákonodárců je jejich spuštění ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

Je třeba připomenout, že server Bitcoinist uvádí, že právě ruská vláda vlastní podle odhadů analytiků Bitcoiny v hodnotě přibližně 8,6 miliard dolarů.

Myslíte si, že ruská vláda dokáže Bitcoin a obchodování s ním na území Ruska dostat pod úplnou kontrolu? Co řeknete na odbornost IT oddělení FSB, které podle informací žádalo úplatek právě v BTC?

[ZPRÁVY] Kryptoměny přes Velkou noc stoupají – BNB na novém All-Time-High

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš redaktor Tomáš B.

Zdroj: bitcoinist.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: