Bitcoin Cash přechází na 32 MB bloky – co všechno chystaný hard-fork přinese?

0
(0)

Určitě jste se již setkali s kryptoměnou Bitcoin Cash. Je to kryptoměna, která vznikla loni odštěpením od Bitcoinu. Přestože jí na začátku dávali jen malé naděje na úspěch, dnes je to čtvrtá nejúspěšnější kryptoměna s kapitalizací 10 miliard USD.

Tento týden vývojáři společnosti Bitcoin ABC oficiálně oznámili očekávaný Hard Fork Bitcoin Cash. Kromě vyhlášení vývojového týmu byla dána k dispozici i codebase pro klienta Bitcoin ABC 0.17.0 s nově přidanými konsensuálními pravidly.

Více o Bitcoin Cash se dozvíte v našem článku: Polopatě – Co je Bitcoin Cash?

Kdy proběhne inovace 

Hard Fork BCH Network je naplánován na 15. května 2018 a je již delší dobu očekávaný. Amaury Séchet, vývojář společnosti Bitcoin ABC, před několika měsíci oznámil záměry společnosti k uskutečnění nového forku. Kromě toho tehdy Séchet vysvětlil, že po novém roce bude jednodušší vidět i některé z důvodů, proč fork proběhne. Tento týden vývojový tým společnosti ABC vydal verzi 0.17.0, která obsahuje kód na změnu konsensuálních pravidel sítě Bitcoin Cash.

Pro aktivaci forku nebyla určena žádná specifická velikost bloku. Podobně jako při vzniku BCH a při posledním forku v listopadu se konsensuální pravidla změní na základě metody “Median Time Past” (MTP). Takže v úterý 15. května 2018 ve 12:00:00 UTC se uskuteční MTP s nejnovějšími bloky rovnými nebo většími než 1 526 400 000. Další blok aktivuje Hard Fork.

Změny v nové verzi softwaru

  • Nejvýznamnější změnou je nárůst maximální velikosti bloků na 32 MB.
  • Kromě toho se přidávají nebo znovu aktivují kódy operačního skriptu (op-codes). Patří mezi ně OP_CAT, OP_AND, OP_OR, OP_XOR, OP_DIV, OP_MOD, OP_SPLIT, OP_NUM2BIN a OP_BIN2NUM. Velikost nosiče dat OP_RETURN se nakonec zvýší na 220 bajtů.


Vývojový tým vysvětluje, že každý, kdo používá uzel ABC, by měl okamžitě přejít na verzi 0.17.0, nebo jiný kompatibilní software. Pokud jde o jiných klientů, vývojáři společnosti ABC uvedli, že nemohou mluvit jménem jiných implementačních týmů, ale tým ABC s nimi ohledně připravovaných změn komunikoval.

Vývojový tým vysvětluje, že každý, kdo používá uzel ABC, by měl okamžitě přejít na verzi 0.17.0, nebo jiný kompatibilní software. Pokud jde o jiné klienty, vývojáři společnosti ABC uvedli, že nemohou mluvit za jiné implementační týmy, ale tým ABC s nimi ohledně připravovaných změn komunikoval.

“Společnost Bitcoin ABC v současnosti testuje nová pravidla a jejich aktivaci – testovací síť by měla být k dispozici brzy.”

Vysvětluje Bitcoin ABC. Poslední oznámení také podrobně popisuje důležité změny v rámci nového softwaru.

Žádné velké obavy z forku

Vývojáři také podrobně uvádějí, že se nacházejí uprostřed rozhovorů s významnými kryptoburzami a poskytovateli peněženek. Komunikace se týká zabezpečení hladkého průběhu nadcházejícího upgrade. Tým zdůrazňuje, že i komunita může pomoci kontaktováním poskytovatelů infrastruktury, aby tento proces proběhl hladce.

Zpětný pohled na poslední aktualizaci sítě Bitcoin Cash v listopadu roku 2017 ukazuje, že měla nulové komplikace a změny konsenzu Difficulty Algorithm Adjustment (DAA) udržely těžbu BCH konzistentní.

Můžeme říci, že komunita BCH obecně nemá obavy z podobných inovací. Zastánci této změny se těší na zvýšení velikosti bloků na 32 MB a doplnění o op-codes, které by mohly přinést do sítě BCH charakteristiky podobné Ethereu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img