Bitcoin a Ethereum – co lze vyčíst z grafů

3.8
(5)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Ještě než nám otevřou světové burzy je vhodné se podívat do grafů za uplynulý týden. Možná v nich lze nalézt směr, kam se bude bitcoin a ethereum ubírat tento týden. Větší detail jsme rozebrali ve včerejší videoanalýze.

Kryptoměny předvedly v lednu působivou rallye. Bitcoin si připsal 40 % a Ethereum přes 33 %. Začátek února zatím vypadá na oddech. Analytici se nyní rozcházejí, zda už jsme nalezli dno a jedná se jen o nádech před dalším růstem nebo zda ještě půjdeme dolů hledat nižší low. Při pohledu na včerejší den můžeme vidět, že trh provádí jemnou korekci. To samozřejmě může způsobovat i slabší obchodování o víkendu.

Bitcoin (BTC)

FED v minulém týdnu naznačil, že zpomalí nebo pozastaví zvyšování úrokových sazeb. To je pro trh býčí signál. Stejně tak jako blížící se halving bitcoinu. Při něm se sníží odměna pro těžaře na polovinu. Na trh se tak při stejné intenzitě těžby dostane jen polovina mincí, nabídka tím klesne a cena stoupne.

Aktuálně bitcoin koriguje zamítnutí na 24 258 USD z 2. února. Pohybujeme se kolem 22 800 USD. Pod námi je 20denní exponenciální klouzavý průměr (EMA), který může zafungovat jako podpora. RSI je v pozitivním pásmu, což značí výhodu býků. Dojde-li tedy k odrazu od současného pásma, tak býci pravděpodobně zaútočí na 25 000 USD. V případě prolomení EMA je další podpora kolem 21 500 USD.

Ethereum (ETH)

Altcoiny jsou samozřejmě částečně ve vleku bitcoinu. 2. února bylo zamítnutí na 1 714 USD a od té doby se pohybujeme v pásmu kolem 1 600 USD. Na hranici 1 586 USD máme 20denní EMA. Proti tomu mluví negativní divergence na RSI. Ta by mohla naznačovat ztrátu kontroly býků. Dojde-li k odrazu, tak se můžeme rychle dostat na 1 800 USD. Při proražení této podpory je další hranice kolem 1 500 USD.

Závěr

Kryptoměnový trh zažil velmi pěkný měsíc. Většina ukazatelů naznačuje, že býkům trošku dochází dech. Osobně bych čekal korekci minimálně ve stranovém posunu. Spíše ale očekávám pokles a otestování nižších úrovní. Třeba se u bitcoinu letos dočkáme i těch často zmiňovaných 12 000 USD. Ale rozhodně to neberte jako doporučení, jedná se jen o můj názor. Aktuální cenu můžete sledovat na našem živém grafu.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img