[Odpolední zprávy] • Bitcoin hash rate dosáhl ATH, příští halving odhadován na Q4 2023 • a další články

5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Cena bitcoinu se v polovině minulého týdne prudce propadla, když ji medvědi srazili na šestitýdenní minimum 18 500 USD. Kryptoměna však po tomto poklesu zareagovala poměrně dobře a krátce poté znovu získala 19 000 USD. Tam zůstala nějakou dobu stabilní a ani rekordní zvýšení úrokových sazeb Evropskou centrální bankou pro ni neznamenalo žádný velký otřes.

Právě naopak, s blížícím se koncem pracovního týdne přešlo aktivum do útoku a vyšplhalo se nad 20 000 USD. Víkend přinesl ještě větší zisky, když se bitcoin dostal až na 21 500 USD. Po krátkém ústupu tam BTC v uplynulých 24 hodinách zahájil další etapu růstu a poprvé od 29. srpna vyskočil nad 22 000 USD. K dnešnímu dni se stále obchoduje severně od této hranice.

Altcoiny v posledních dnech často překonávaly bitcoin, ale nyní se karta obrátila. Ethereum, možná poháněné humbukem kolem nadcházejícího The Merge, se během několika dní dostalo z 1 500 USD na téměř 1 750 USD. Nyní je druhá největší kryptoměna mírně v červených číslech, ale stále stojí severně od 1 700 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Testujeme klíčové rezistence

Přehled trhu: Hlavní důvod, proč je BTC stále pod 22 000 $

Kryptoměny, metaverse, NFT

Australané už v roce 2022 přišli o 242 milionů dolarů kvůli investičním a krypto podvodům

Podle nejnovějších údajů organizace Scamwatch se Australané i nadále nechávají napálit podvodníky v oblasti investic a kryptoměn a v roce 2022 již přišli o 242,5 milionu australských dolarů.

Od ledna do července letošního roku tvořily většinu všech finančních prostředků ztracených kvůli podvodům všech typů investiční podvody, které sahají od podvodů lákajících na romantiku přes klasické Ponziho schéma až po podvody s kryptoměnami.

Toto číslo je již o 36 % vyšší než údaje za celý rok 2021, které odhalily, že Australané v tomto roce přišli kvůli investičním podvodům o 178,2 milionu AUD. [2a]

Bitcoin hash rate dosáhl ATH, příští halving odhadován na Q4 2023

Hash rate bitcoinu dosáhl nového historického maxima 281,79 milionu. Další halving BTC se nyní předpokládá již ve 4. čtvrtletí 2023.

Datum příštího ahlvingu bitcoinu bylo posunuto dopředu, protože hash rate dosáhl nového historického maxima. Dne 11. září dosáhl hash rate bitcoinu surové hodnoty 281,79 milionu, což naznačuje, že se na něj vrhá stále více lidí, a je to dobré znamení pro zdraví sítě. Datum halvingu se očekávalo někdy v květnu 2024, ale při současných úrovních je naplánováno na poslední čtvrtletí roku 2023.

Rozdělení odměn pro těžaře se snižuje na polovinu s každým halvingem bitcoinu a k této události dochází po vytěžení každých 210 000 bloků. S větším počtem těžařů se těží více bloků, což datum Halvingu posouvá dopředu. Příští halving sníží odměny za bloky bitcoinů na 3,125 bitcoinu. [2b]

Banky, burzy, firmy

SEC se snaží zapečetit informace odhalující totožnost soudních znalců v soudním sporu o XRP

Americká Komise pro cenné papíry a burzy podala návrh na zapečetění částí podání, které obsahují informace identifikující odborné svědky SEC v soudním řízení proti společnosti Ripple Labs.

SEC v pátečním návrhu napsala, že žádá o zapečetění části informací z odpovědí z 30. srpna na podporu předchozích návrhů SEC a společnosti Ripple na vyloučení svědectví odborníků SEC.

“Cílem redakčních úprav navrhovaných SEC je chránit totožnost odborníků SEC,”

– uvedla SEC.

V prosinci 2020 podala SEC na společnost Ripple žalobu, v níž tvrdí, že prodej XRP – nativní mince XRP Ledger vytvořené společností Ripple Labs – byl neregistrovanou nabídkou cenných papírů v hodnotě více než 1,38 miliardy USD. SEC rovněž jmenovala výkonného předsedu společnosti Ripple Chrise Larsena a generálního ředitele Brada Garlinghouse jako spoluobžalované za údajné napomáhání a navádění k porušování předpisů společností Ripple. [3a]

Burzy kritizovány za “nic neříkající PR” příspěvky o nadcházející spalovací dani LUNC

S tím, jak nadcházející mechanismus pálení terra classic (LUNC) získával stále více humbuku, některé kryptoburzy považovaly za dobrý nápad vyjádřit mu podporu. Krypto komunita však rychle zareagovala a burzám vytkla to, co někteří považují za PR triky.

Dne 1. září předložil člen komunity Terra Edward Kim návrh na zavedení 1,2% daně ze spalování každé transakce LUNC v řetězci ve snaze oživit tuto kryptoměnu. Daň z transakce bude zaslána na mrtvou adresu, čímž se trvale odstraní část cirkulující nabídky. Po tomto návrhu stoupl token LUNC o 250 %, protože humbuk kolem projektu vykazoval známky života.

Z tohoto důvodu se kryptoburzy KuCoin, Gate.io a MEXC Global rozhodly vyjádřit podporu snahám komunity Terra o spálení tokenů. Někteří však byli s těmito oznámeními nespokojeni a burzám nadávali. [3b]

CBDC, regulace

Regulační orgány zpřísnily pravidla kryptotrhu v Thajsku

Regulační orgány v Thajsku zaujímají agresivní postoj ke kryptotrhu, protože úřady přijímají několik nových pravidel. Opatření thajské Komise pro cenné papíry (SEC) ovlivnila počty obchodů, neboť počet aktivních účtů klesl na přibližně 33 % stavu ze začátku roku.

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) přijala 1. září nová pravidla týkající se kryptoinzerátů, podle nichž nesmí společnosti uvádět nepravdivé nebo zavádějící informace, a zároveň nařídila uvádět varování, které hovoří o rizicích investování do kryptoměn. Tyto reklamy se musí změnit do 30 dnů od vyhlášení oznámení.

Thajská centrální banka také získá větší pravomoci nad kryptotrhem, což v rozhovoru uvedl ministr financí Arkhom Termpittayapaisith. Doposud měla regulaci kryptotrhu na starosti thajská Komise pro cenné papíry a burzy (thajská SEC), ale tato odpovědnost bude nyní částečně rozdělena mezi obě instituce, přičemž tuto změnu bude mít na starosti thajská SEC. [4a]

Čína chce jednotné systémy QR kódů pro digitální jüany, říká představitel centrální banky

Čínská centrální banka usiluje o propojení svého digitálního jüanu s dalšími tradičními digitálními elektronickými platebními nástroji prostřednictvím univerzálních platebních QR kódů, protože země rozšiřuje pilotní projekty pro svou digitální měnu.

Fan Yifei, náměstek guvernéra Čínské lidové banky (PBoC), na čtvrtečním fóru uvedl, že standardizace je klíčová pro vybudování zdravého ekosystému pro e-CNY, digitální měnu národní centrální banky.

Fan uvedl, že je důležité podporovat sjednocení digitální identity, mechanismů QR kódů, Bluetooth a komunikace v blízkém poli, aby spotřebitelé mohli naskenovat QR kód pro různé druhy přístupu k platbám. Tyto připomínky přicházejí v době, kdy se v zemi rozšířilo používání platebních systémů s QR kódy, kterým dominují Alipay společnosti Ant Group a WeChat Pay společnosti Tencent. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lukas22

To co je za koninu? Ze skorsi halving na zaklade vyssieho hash rate. A co takto uprava obtiaznosti tazby kazde 3 tyzdne?
Hoax

spot_img