12.09.22 Analýza BTC/USD – Testujeme klíčové rezistence

3.2
(5)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) čerstvě zakončil týden a to ve velmi pěkné podobě. Dokonce se hned na úvod nového týdne daří opakovaně útočit na lokální rezistenci, která se nachází kolem 23 000 USD. Vzhledem k tomu, že se býci pokouší úroveň opakovaně prolomit, asi se jim to povede. Došlo zde k očekávaným negativním reakcím. Ale bez pokračujícího prodejního tlaku dolů nepůjdeme.

Aktuální situace 1W BTC/USD (Index)

Takže z pohledu týdenního grafu jsme otestovali likvidní oblast, která se nachází kolem 19 000 USD. I díky 300týdennímu klouzavému průměru je zde velmi slušná konfluence. Proto není nijak překvapivé, že zde byla úspěšná obrana. Vlastně došlo k retestu, čímž se pásmo potvrdilo jako pro nás klíčové.

Ta týdenní svíce je velmi slušná. Můžeme sledovat zvrat ve vývoji kurzu BTC, kdy prvně převažovalo negativní momentum, které u supportu dosti zesláblo. Následně přišel zvrat a výsledkem je býčí svíce. Na týdenním grafu BTC jsme již nyní velmi blízko od 200týdenního klouzavého průměru a rezistenční diagonály. Takže kromě lokálního S/R levelu testujeme i jiné klíčové rezistence. Díky tomuto souboru býci útočí rovnou na rezistenční konfluenci.

BTC

Všimněte si, jak je kurz BTC v kleštích. Ze shora je rezistenční konfluence a zespoda zase supportní. Nyní se proto rozhoduje, jestli půjdeme hlouběji dolů, nebo se kurz bitcoinu vyšplhá ještě výše.

Závěrem

Upozorňuji, že zatím se trh nikam příliš nedostal. Došlo ale k několika dílčím úspěchům, které samozřejmě nelze zlehčovat. Momentum je silné, respektive jsou býci dost pod parou. Tak uvidíme, jak vysoko cenu dostanou.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: