Bitcoin 2022 Miami – závěrečné ohlédnutí a myšlenky

4.2
(13)

Návštěvníci konference Bitcoin 2022 Miami se začínají chystat na závěrečnou párty v podobě Sound Money Music Festivalu, takže je vhodný čas se ohlédnout zpět a pokusit se vám zprostředkovat několik závěrečných myšlenek a úvah.

Bitcoin Miami 2022

Přestože to na ceně bitcoinu (BTC) nebylo moc znát, tak celý tento týden se v Miami konala každoroční bitcoinová konference, a i když se komunita shoduje, že mělo dojít k “větším” oznámením, i tak se děly poměrně zajímavé a velké věci.

“A Feature, Not A Bug”

Nnejlépe to asi vystihl miliardář Peter Thiel. Skutečnost, že se tolik vedoucích pracovníků, podnikatelů a investorů sešlo kvůli síti, která nemá generálního ředitele, marketingový tým ani žádný oficiální subjekt, který by za ní stál, je prostě něco nevídaného.

Bitcoin je pro každého a nikdy to nebylo znát více. Je na komunitě a síti samotné, aby tuto komunitu a síť propagovala. Tím, že neznáme Satoshiho identitu, na kterého by bylo možné se zaměřit, byly eliminovány jakékoli body selhání. Bez správní rady a velkého rozpočtu na marketing jsou oznámení týkající se bitcoinu ponechána výhradně na těch, kteří se na jeho dalším rozkvětu a úspěchu podílí.

Bitcoin – žádné shitcoiny

Přestože šlo o akci primárně zaměřenou na bitcoin, hodně slyšet byli i ETH maximalisté. Společným rysem pak bylo hluboké opovržení shitcoiny, které ve svém projevu přednesl miliardář Richarco Salinas, třetí nejbohatší muž Mexika.

A o podobnou zkušenost se podělili také třeba řidiči Uberu, recepční z hotelů, servírky a mnozí další. Ti všichni byli ochotni sdílet svou zkušenost se shitcoinovými projekty, které se z velké části (na rozdíl od bitcoinu) nachází v červených číslech. Všichni velmi dobře věděli, co to je Bitcoin.

Bitcoin je svoboda

Na vyspělém Západě peníze, bankovnictví, úvěry a dluhy dobře fungují už několik desetiletí nebo déle. Jinde takové štěstí ovšem nemají. Despotické vlády blokují tok informací a kontrolují občany prostřednictvím svých peněz. Celoživotní úspory mohou být zablokovány nebo rozhodnutím centrálního bankéře znehodnoceny, aniž ten by se zamyslel nad tím, co to jednotlivce stálo, než své bohatství nashromáždil.

Jak přežít inflaci?

Centrální bankéři jsou zhoubou společnosti. Měnová politika, která začala jako oprávněný pokus o podporu hospodářského růstu, způsobila, že se z běžných mezd nedá žít. Vytvořila obrovskou propast v bohatství a způsobila nerovnost na celém světě.

Spotřebitelské ceny a náklady na energie rostou a ukládání peněz do úspor je systematickou cestou k tomu, aby se během jedné generace znehodnotila nejméně polovina jejich hodnoty. Bitcoin možná ještě není připraven stát se dokonalým uchovatelem hodnoty, ale pokud porovnáte kupní sílu BTC vůči dolaru za posledních deset let, výsledky mluví samy za sebe.

Regulace se blíží

V průběhu konference se poměrně často objevovalo jedno “sprosté slovo”: regulace. Někteří v ní vidí začátek boje mezi cypherpunkovým étosem a starými způsoby tradičního finančnictví. Jiní ji naopak vítají s otevřenou náručí. Pravdou je, že nadcházející regulace nebude pro bitcoin jednoduchá a ten bude muset čelit mnoha výzvám. Nakonec to ale bude pro přijetí kryptoměn to nejlepší.

Kevin O’Leary věří, že těžba BTC bude časem k regulaci vstřícná, a dokonce podporovaná, schopná kompenzovat uhlíkový dopad jiných odvětví. Naznačuje nám to, že toto odvětví je v této oblasti, stejně jako v mnoha dalších, stále ještě velmi mladé.

Jsme stále na začátku

Na této akci se letos vystřídalo zhruba 30 000 účastníků a vystavovatelů z celého světa. Pro srovnání uvádím, že Comic Con v San Diegu má o 100 000 účastníků více. Consumer Electronics Show pak (v době před pandemií) navštívilo zhruba 175 000 účastníků. K přijetí BTC dochází, ale je před námi ještě dlouhá cesta.

Závěr

Bitcoin teprve dospívá. Právě teď má jako každý teenager svůj postoj a názor, neposlouchá autority a roste rychleji, než s ním většina lidí dokáže držet krok. Prochází fází dospívání, která s sebou nese spoustu emocí a růstových bolestí. Aby se z něj stal dospělý člověk schopný vydat se sám do světa a vyrůst v globální rezervní aktivum, bude muset na své cestě ještě překonat mnoho překážek. Stejně jako je překonáváme my všichni.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ztraceny
Hodnocení článku :
     

Jó Ethernet a jeho maximalisti, kam se podíváš 😂

spot_img