Americký dolar ztratil 97 % své kupní síly vůči bitcoinu za posledních 5 let

4.6
(5)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Bitcoin (BTC) od svého vzniku přitahuje stále větší počet investorů, kteří vidí vlajkovou loď digitální měny jako zajištění proti inflaci.

Od úterý 15. února 2022 ztratil americký dolar (USD) za posledních pět let až 97,58 % své kupní síly ve srovnání s bitcoiny. Když tedy porovnáme hodnotu jednoho dolaru s bitcoiny, 1 USD má nyní hodnotu pouhých 0,000023 BTC.

Nákupy satoshi ukazují, že hodnota amerického dolaru klesla v důsledku neustálého vládního tisku peněz.

Kupní síla amerického dolaru vůči BTC
Kupní síla amerického dolaru vůči BTC. Zdroj: Google

Zejména funkce bitcoinu jako životaschopné alternativy k dolaru byla podrobena zkoušce, ale faktem zůstává, že inflace již za posledních 50 let snížila hodnotu amerického dolaru o 85 %.

Naproti tomu hodnota bitcoinu zůstala relativně vysoká, i když pro typického investora je obtížné získat jedinou jednotku kryptoměny; v důsledku toho se většina investorů rozhodla koupit zlomkové akcie nejcennějšího digitálního aktiva světa.

Kolik satoshi koupíme za jeden dolar

Vzhledem k tomu, že kupní síla dolaru slábla, množství satoshi, které lze koupit za americký dolar, nadále klesalo, na rozdíl od růstu hodnoty bitcoinu.

Stojí za zmínku, že podle nedávné zprávy Finbold klesl mezi 1. únorem 2020 a 1. únorem 2022 počet satoshi, které bylo možné zakoupit za jeden americký dolar, z 10 656 na 2 638, což představuje pokles o 75,24 %.

Toto číslo se získá vynásobením ceny bitcoinu v dolarech 100 000 000, což je hodnota satoshi v bitcoinu.

Navzdory obdobím výrazné volatility trhu byl pokles počtu satoshi, které lze za dolar koupit, spojen s více než 300% nárůstem ceny bitcoinu za předchozí dva roky.

Závěr

V současnosti se BTC podle údajů na CoinMarketCapu obchoduje za 43 861 USD, což je nárůst o 3,91 % za posledních 24 hodin a pokles o 0,83 % za poslední týden.

S celkovou tržní hodnotou 831,5 miliardy dolarů má bitcoin celkem 42,3% dominanci na celém krypto trhu.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2

Promiňte tohle je totálně hloupý článek, aneb jak poskládat věci aby dávaly smysl .

LHTS

Naopak, velmi chytre napsano. Musite se na to podivat z druhe strany. P.S. napr. tak,ze budete uvazovat, ze BTC je hlavni rezervni menou noveho financniho ekosystemu.

Poslední editace 4 měsíců před přes LHTS
Petr 2

Chápu jak je to myšleno. A nechci se dívat na to druhou stranou .

Z druhého pohledu lojza v Březnu koupil btc a v Prosinci jeho inflace dosáhla skoro 50% 🤣🤣
A můžu se na to dívat dalsími x pohledy .

Je to hra čísel. A používat přirovnání k 5 létům kdy nikdo nevěděl zda tahle kravina se chytne a bude konkurovat fiatu tj k smíchu , před 5 lety byl problém koupit krypto. O prvním ATH na 20k je plno polemiky které nikoho nezajímají v té době se řešily věci o kterých se dnes už nemluví a i kdyby to někdo vytáhl tak se tomu všichni vysmějí.
Takže BTC je investice a rozhodně USD ci digi usd bude vždy nad kryptem protože krypto začátky hlavně jeho financování maji obrovské mezery ….

Přirovnal bych to k thetru ,jenže ježíšek thetr roznáší asi všude tak je ticho po pěšině….

LHTS

Tento clanek naznacuje moznou zmenu financniho ekosystemu v naslednem obdobi, odhaduji, tak 30-50 let. Takovy BTC flippening za dolar 🙂

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: