Třetí nejbohatší muž Mexika: Bitcoin je nové zlato

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Mexický obchodník, zakladatel Grupo Salinas a miliardář Ricardo Benjamin Salinas Pliego ve svém nedávném tweetu řekl, že Bitcoin je definitivně novým zlatem. Co dalšího prohlásil třetí nejbohatší muž Mexika?

Bitcoin a Pliego

Ricardo Salinas Pliego, který se již v minulosti vyjádřil kladně na adresu Bitcoinu, znovu zopakoval svůj kladný postoj k nejdůležitější kryptoměně na světě. V reakci na příspěvek Michaela Saylora mexický miliardář reagoval:

“To je naprostá pravda, bitcoin je nové zlato, ale mnohem přenositelnější, přenos bitcoinu je mnohem jednodušší než mít v kapse zlaté cihly. Vím, že na mě budou útočit milovníci zlata.”

Generální ředitel MicroStrategy a velký zastánce bitcoinů, Michael Saylor, se spojil ve videororozhovoru s Pliegem, ve kterém tvrdil, že BTC snadno překoná americký dolar, pokud jde o uchování bohatství.

Ve videorozhovoru pro zpravodajský portál Cointelegraph ze začátku letošního roku zas Pliego vyznával svůj obdiv k Bitcoinu. Kladně o kryptoměně hovořil i na dalších platformách.

Zatímco se na Twitteru rozhořela debata o bitcoinech versus zlatě, nejhlasitější zastánce drahého kovu Peter Schiff nadále odsuzuje Bitcoin. V nedávném příspěvku na Twitteru uvedl:

Většina kupujících bitcoinu, kteří koupili pod 30 000 USD, již znovu nenakoupí… Proto se další dip nebude těšit zdaleka takové podpoře… Noví kupující se pravděpodobně objeví na 20 000 USD.”

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 34 332 USD dle KMC.

Závěr

Pliego se tak řadí mezi další významné miliardáře, kteří se přiklánějí na stranu bitcoinu. S rostoucí popularitou kryptoměn tak přibývá mnoho dalších významných osobností, které vstupují do kryptoměnového odvětví. Debata ohledně bitcoinu jako nového zlata stále nepřestává.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jirka

Co by na to asi řekl pan Kolumbus? Ten pán co také objevil Ameriku.

E15

Takže Ricardo Benjamin Salinas Pliego už má zřejmě nakoupeno :-))).

PAVA

no , buď má nakoupeno BTC , nebo má pěkně “nakoupeno” :-))

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: