Binance odstupuje od dohody s Voyager Digital za miliardu dolarů

4.7
(3)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Společnost Voyager Digital byla poskytovatelem krypto půjček a zkrachovala v loňském roce. Následně se o její zbytky začala přetahovat Binance a FTX. Sice vyhrála FTX, ale ta nedlouho na to sama zkrachovala. A tak se k obchodu opět dostala Binance.US. Dohodnutá cena přesáhla 1 miliardu USD. Teď z obchodu ale sešlo.

Proti obchodu se od počátku stavělo mnoho orgánů a lidí. Kromě Texaské rady pro cenné papíry to byla i komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Ta vznesla námitky proti soudnímu svolení k prodeji. Požadovala vysvětlení způsobu odškodnění uživatelů, kteří mají na platformě stále uvízlé finanční prostředky. Binance na jejich požadavky nijak oficiálně nereagovala.

Binance čekala do poslední chvíle

Celá transakce měla být dokončena nejdéle do 18. dubna 2023 s možností prodloužení lhůty o jeden měsíc. Nyní ale Binance vydala oznámení, že využívá svého práva od plánované transakce odstoupit. Odkazuje přitom na nepřátelské regulační klima ve Spojených státech.

Společnost Voyager na to reagovala oznámením, že přijala tuto zprávu a mrzí jí to. Bude tak pokračovat v procesu úpadku a přímé distribuci zbylých peněz a kryptoměn uživatelům přes platformu Voyager. Detaily zveřejní v následujících dnech.

Závěr

Ihned se samozřejmě vyrojili spekulace, že odstoupení je z důvodu žaloby americké Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) na Binance a jejího generálního ředitel Changpenga „CZ“ Zhao. Ten ostatně na tento přímý dotaz reagoval rozpačitým emotikonem.

Pro uživatele platformy Voyager to je další komplikace. Odhadovalo se, že by po úspěšné akvizici získali zpět 73 % hodnoty svých vkladů. Uvidíme, jak se bude celá záležitost nadále vyvíjet.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img