Dohoda mezi Binance a Voyager bude pokračovat bez holdingu

5
(1)

Okresní soud Spojených států pro jižní okres New York odmítl odůvodnění americké vlády, které se týkalo zastavení převzetí zkrachovalé makléřské společnosti Voyager Digital společností Binance.US. Podle soudce Michaela Wilesa by jakékoli průtahy s touto operací poškodily zájmy bývalých klientů Voyageru, kteří čekají na vrácení svých finančních prostředků.

Zamítnutí vládního návrhu

Rozhodnutí o zamítnutí vládního návrhu definitivně padlo 15. března. Wiles v něm releguje svůj předchozí souhlas s konkurzním plánem společnosti Voyager Digital z tzv. “Chapter 11”, který navrhuje prodej aktiv v hodnotě miliard dolarů společnosti Binance.US ve snaze získat zpět likviditu na splacení zákazníků.

Soud proto zamítl odvolání vlády na odklad vydání rozhodnutí o potvrzení – další dva týdny zpoždění v realizaci konkurzního plánu. Odvolání, podané 14. března, obviňovalo bankrotový plán z “očišťování podvodů, krádeží nebo vyhýbání se daňovým povinnostem”. Odvolání také požadovalo odstranění ustanovení, které americkým úřadům brání legálně stíhat kohokoli, kdo se na prodeji podílí.

Soudce Wiles však tato obvinění vyhodnotil jako “přehnaná a zkreslující” a rozhodl o pokračování konkurzního plánu. Zároveň také potvrdil trvání současného odkladu, který končí 20. března.

Závěr – Voyager klienti a restrukturalizace

Soudní souhlas s akvizicí společnosti Voyager společností Binance.US byl definitivně udělen 7. března. Soudce Wiles povolil obchodní platformě uzavřít prodej Binance.US a vydat postiženým zákazníkům Voyageru splátkové tokeny. Odmítl přitom řadu argumentů americké Komise pro cenné papíry a burzy (U.S. Securities and Exchange Commission), podle kterých by přerozdělování prostředků z Voyageru do Binance.US porušovalo americké zákony o cenných papírech (U.S. securities laws).

Rozhodnutí přišlo poté, co se 97 % z 61 300 majitelů účtů Voyager přiklonilo k plánu restrukturalizace. Na základě posledních odhadů se očekává, že plán povede k tomu, že se věřitelům společnosti Voyager vrátí přibližně 73 % hodnoty jejich finančních prostředků.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img