Binance Labs je vůči vstupu Facebooku do kryptosvěta optimistická – proč?

0
Facebook zakaz kryptoreklamy

V rozhohovoru pro Cointelegraph v Římě, Teck Chei z Binance Labs řekl, že vidí Facebook a s ní spojenou kryptoměnu Libra jako krok kupředu pro zvýšení povědomí o kryptoměnách.

„Myslím, že mít společnost jako je Facebook s tak ohromným dosahem a distribucí do všech zemí světa, je velmi pozitivní zpráva pro odvětví kryptoměn. Přináší tak mnoho vědomostí lidem, kteří doposud nikdy o kryptoměnách neslyšeli.“

Binance je v současnosti jednou z největších kryptoburz. Chei poznamenal, že je jedním ze 100 zakladatelů projektu Libra.

Binance a Facebook tak budou moci otevřeně spolupracovat. Chei dále předpověděl:

„Samozřejmě že budeme spolupracovat s Facebookem, abychom zjistili, jak můžeme společně napomoci rozvoji kryptoměn.“

Projekt Facebook Libra však čelí nemalé kritice, a to jak ze stran vlád různých zemí, tak i kryptonadšenců. Hlavním důvodem kritiky je centralizace a zneužití dat Facebooku.

Ve Spojených státech bude Libra předmětem kongresových slyšení v červenci tohoto roku. Sněmovna reprezentantů USA uvedla, že Libra může představovat hrozbu pro bezpečnost.  Na toto téma se vyjádřil minulý týden Emanuel Cleaver, zástupce reprezentantů:

 „Můžeme vidět značné škody, které napáchali lidé ze zahraničí na naší demokracii prostřednictvím platformy Facebook. A to pouze zasíláním zpráv a reklamy.“

Závěr

Facebook a Libra je kontroverzní téma. Jaké přínosy bude mít, na to si musíme počkat.

Co číst dále?

Ripple: Coil Investuje 30 milionů USD do Imguru

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na