Banku Silvergate čeká bankrot

4.8
(4)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Minulý týden přišla zpráva o možných problémech známé a uznávané kryptobanky Silvergate. Banka oznámila zpoždění své výroční zprávy a dodala, že zvažuje, zda jako fungující podnik přežije následující dva týdny. Velké kryptoměnové společnosti a burzy se od ní velice rychle distancovaly a bitcoin šel dolů o 5 % během skutečně pouhých pár minut.

Celá situace samozřejmě jen nahrává hlasům, které v poslední době volají po silnější regulaci kryptoměn a s nimi spojených trhů. Tento týden se k problémům vyjádřila i Karine Jean-Pierreová, tisková tajemnice Bílého domu, a dodala, že prezident dlouhodobě vyzývá Kongres k přijetí opatření k ochraně Američanů před riziky spojenými s digitálními aktivy. Možné regulace ostatně i sama Silvergate uvádí jako jeden z problémů, který musí řešit.

Problém Silvergate je asi o dost větší

Ještě minulý týden se spekulovalo, zda banka přečká následující rok. Nyní se již objevují zprávy, že zaměstnanci se připravují na okamžité ukončení provozu a zahájení procesu likvidace.

Závěr

Celá aféra by samozřejmě mohla být ona „Černá labuť“, která pošle krypto opět dolů. Po lednovém rekordním růstu a únorové stagnaci by se to dalo i očekávat. Na druhou stranu je propad za mne zatím velmi pomalý a kromě pátečního rychlého skoku nadále cena relativně koreluje s cenou S&P 500. Uvidíme, jak se bude situace nadále vyvíjet, ale relativně vlažná reakce u mne vzbuzuje docela optimistkou náladu. I přes negativní výhled, který tento týden prezentoval Jerome Powell v senátu.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img