Aféra Silvergate – jak ovlivňuje cenu bitcoinu?

4.7
(3)

Obsah

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Minulý týden přišla zpráva ohledně problémů oblíbené krypto banky Silvergate. Většina společností s ní preventivně přerušila spolupráci a spekuluje se, že páteční rychlý propad mohl být zapříčiněn právě touto zprávou. Od pátku se bitcoin pevně drží kolem hladiny 22 350 USD.

A právě tato stabilita lze číst jako negativní dopad celé aféry. Konec týdne byl totiž ekonomicky silný a za normálních okolností by se na této náladě bitcoin svezl. Indexy Nasdaq a S&P 500 měly pěkné nárůsty. Americký dolar naopak zaznamenal zamítnutí a pomalu klesá.

To vše jsou ukazatele, které naznačují možný růst kryptoměn a u bitcoinu možnost dalšího otestování rezistence na 25 000 USD. To se ale nenastalo. Nerozhodnost trhu naznačuje vyčkávání, co přinese další týden. Akcie Silvergate jsou zatím ve výprodeji. Aktuálně se cena pohybuje kolem 5 USD. Na konci roku 2021 se obchodovali za 230 USD.

Závěr

Tento týden má rozhodně co zajímavého nabídnout. Dnes a zítra vystoupí Jerome Powell v Kongresu. Očekává se jestřábí projev i s ohledem na zvyšování sazeb na posledních dvou zasedání FED. V pátek budou ve Spojených státech zveřejněny informace o nezaměstnanosti v sektorech mimo zemědělství. To vše jsou události, které mohou mít vliv na cenu kryptoměn bez ohledu na aféru Silvergate. Osobně si myslím, že pokud trh tuto aféru uchopí jako méně závažnou, tak to lze přečíst jako silnou důvěru v kryptoměny nebo absenci spekulantů na trhu s bitcoinem. Obojí je pro mne zpráva pozitivní.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img