Proč se cena bitcoinu celý den nepohnula?

4.4
(9)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Včera ráno zaznamenala cena bitcoinu a celého kryptoměnového průmyslu prudký pokles. Předpokládá se, že šlo o reakci na zprávu o stavu banky Silvergate. Cena bitcoinu se během 15 minut propadla o 5 %. Pak se ale usadila na hladině 22 300 USD a celý den se pohybuje v rozmezí +- 100 USD. Kde je očekávaný výprodej nebo zvýšená volatilita?

Musíme se podívat na data komplexně. Cena bitcoinu se dlouhodobě snaží zdolat hranici 25 000 USD, ale býkům se nedaří. Poslední zamítnutí bylo 21. února a od té doby klesáme. Support je kolem 22 000 USD, ale silná zóna je až kolem 20 000 USD.

Panický výprodej se nekoná

To co se ale událo včera brzy ráno, nebyl podle mne panický výprodej. Při pohledu do dat vidíme, že došlo k jednomu velkému prodeji, který udělal krátký výkyv ceny. Ten spustil kaskádu poklesů zůstatků pod minimální hranici a další následný prodej pozic (“margin call”). Tím se trh dostal na support 22 000 USD a zde relativně stabilně vyčkává na další dění.

I když to vypadá relativně malé, tak v celkovém kontextu to hodně lidí nečekalo. Obchodníci na bitcoinu odepsali 72,9 milionů USD a celkově na kryptoměnovém trhu zmizelo 205 milionů USD. To je rekordní částka za posledních několik měsíců.

Závěr

Včerejší situaci beru jako potvrzení domněnky, že „sváteční“ obchodníci („weak hands”) už na trhu s kryptem moc nejsou. Osobně neberu denní pokles o 5 % jako nic závratného a z pohledu dlouhodobého jako běžnou věc. I když uznávám, že volatilita bitcoinu již dlouho zůstává u hranice historického minima, takže jsme si na to možná již jen odvykli. Dnes čekám relativně klid a možné zajímavější dění až tak v neděli v podvečer.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img