03.03.23 Analýza BTC/USD – Bitcoin klesá k supportu

4.3
(6)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Kurz bitcoinu začal zase klesat, díky čemuž začínáme testovat blízký support. Support, od kterého se trh před více jak dvěma týdny odrazil. A to s sebou přineslo nové a plnější otestování rezistenčního pásma kolem 25 000 USD. Zatím je reakce na supportním pásmu pozitivní. Respektive je tu znát nějaká obrana. Ale bude to stačit? Nepůjdeme přesto na 19 000 USD? Tohle jsou otázky, které nás zajímají asi nejvíce.

Terminal rate eurozóny

Ještě než se podíváme na graf BTC, ukážeme si zajímavost z eurozóny. Terminal rate pro ECB totiž vzrostl až na 4 %. To je skoro jako by peklo zamrzlo. Ještě před rokem by si nikdo neodkázal představit, že Evropská centrální banka požene úrokové sazby na 4 %. A nyní s tím trh kalkuluje. Jde o významnou zprávu, protože ECB není úplně bezvýznamná centrální banka. Měnové prostředí se v globálu tím pádem utahuje, a to zvyšuje pravděpodobnost příchodu nové ekonomické recese.

Kurz bitcoinu začíná testovat support

Takže kurz bitcoinu definitivně selhal v blízkosti rezistenčního pásma okolo 25 000 USD. Máme černé na bílém, že trh zase selhal při svém pokusu prolomit zmíněnou oblast. Po krátké konsolidaci Bitcoin pokračoval v sestupu. A to hned brzy ráno. Během jedné hodinové svíce se kurz bitcoinu vysypal asi o 5,5 %. A to je dost velký pohyb na tak krátký časový úsek. Proto bych ten výprodej ani náhodou nepodceňoval.

Každopádně se kurz bitcoinu přiblížil do těsné blízkosti supportu, který se nachází kolem 21 500 USD. Jde vlastně o tu čerchovanou linii, která tvoří střed stranového pásma. Jakmile se Bitcoin přiblížil, můžeme sledovat kladnou reakci. Jde ale pouze o úvodní reakci. Nelze z ní proto nijak víc vycházet. Akorát víme, že jsou kolem této hladiny kupci pořád aktivní.

Je to hladina, kde posledně došlo k trochu překvapivému odrazu až k rezistenci. A chvíli to vypadalo, že se průlom podaří. Jak nyní víme, nepovedl se. Jsem hodně zvědavý, jak se trh tentokrát vyvine. Respektive, jestli kurz bitcoinu podruhé kolem 21 500 USD zkonsoliduje. A co poté nastane. Rovnou třetí pokus o průlom rezistenčního pásma? Možná. Já jsem k tomu opravdu hodně skeptický. Ale nemám patent na pravdu. Uvidíme, jak kurz na levelu zkonsoliduje. Jakou to bude mít podobu.

Abych nezapomněl, došlo k býčímu překřížení 200denní a 100denního klouzavého průměru. Moc velkou váhu tomuto signálu ale nedávám. Zmiňuji to spíše pro úplnost.

Závěrem

Osobně se držím toho, že minimálně 19 000 USD otestujeme. Víme totiž, že jde o silnou likvidní zónu. A tahle pásma fungují pro kurz jako magnet. Není logicky jisté, že ten level otestujeme. Technicky to ale dává smysl. Kromě toho vidíme, že jsou býci naprosto neschopní posunout kurz nad 25 000 USD.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mour

Podle mě je hlavní příčinou dnešního pádu BTC a ostatních krypto hlavně růst obav ohledně finanční situace Silvergate Bank, banky, která se specializuje na transakce s kryptoměnami

spot_img