Únor jako nejméně volatilní měsíc v historii BTC

5
(1)

Zprávy a souhrny

Cena Bitcoinu (BTC) se minulý měsíc (v dolarovém vyjádření) pohnula o pouhých 0,03 %. Tím se únor 2023 stal pravděpodobně nejméně volatilním měsícem v historii tohoto primárního aktiva.

Údaje zveřejněné společností Coinglass nám po měsíční uzávěrce potvrzují, že kurz BTC/USD se čtyři týdny v řadě prakticky nikam neposunul.

Měsíční svíčka bitcoinu téměř bez těla

Říci, že bitcoin byl v uplynulém měsíci méně volatilní, je poněkud slabé slovo. Navzdory svým vzestupům a pádům, většinou způsobeným makroekonomickými údaji, se cena BTC ocitla na konci měsíce téměř přesně tam, kde jej započala. Tedy kolem úrovně 23 500 USD.

To znamená, že Bitcoin byl stabilnější než celá řada mainstreamových aktiv, včetně akcií, komodit a samozřejmě hlavních světových měn.

To není pro největší kryptoměnu vůbec špatný výkon. Zejména pak z toho úhlu pohledu, kdy je Bitcoin často kritizován jako špatný uchovatel hodnoty kvůli své někdy až přílišné volatilitě.

Po lednových 40 % ziscích se býci postarali o to, aby si oproti začátku měsíce uchovali všechny satoshi. Ba co víc, podle údajů společnosti Coinglass se žádný měsíc nepřiblížil únoru 2023 (pokud jde o stabilitu). To z něj tak činí nejméně volatilní měsíc v historii.

Pro zajímavost je zde již uveden i březen, během kterého (v době psaní tohoto článku) vzrostl BTC/USD o přibližně 2,9 %.

Volatilita ceny BTC: nic nemusí být takové, jak se na první pohled zdá

Jak informoval web Cointelegraph, order booky burz odhalují koordinovanou snahu o vyvolání větší volatility ze strany některých největších obchodníků s BTC.

Konkrétně na Binance tyto “velryby” vytvořily nabídkovou zeď, která úspěšně usměrňovala akci spotových cen způsobem, který twitterovský účet Material Indicators nazývá “zmanipulovanými” trhy. O dojmy se podělil v tomto tweetu:

Bitcoinu se podařilo uzavřít únor zelenou měsíční svíčkou, ale nejedná se IMO o nic, co by býci mohli oslavovat.

Závěr

Jak ukazuje podobná měsíční únorová svíce, byl to lítý boj mezi medvědy a býky. Nutno přiznat, že vítězství býků nebylo vůbec přesvědčivé. Sám nevím, kdybych si musel vsadit, zdali bych si teď v březnu vybral růst, nebo spíše pokles.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: