Bank of Russia plánuje vybírat poplatky za transakce CBDC

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Ruská centrální banka pokračuje ve zveřejňování dalších podrobností o své nadcházející digitální měně a nyní údajně plánuje přijímat provize za transakce s digitálním rublem.

Poplatky za transakce v digitální měně ruské centrální banky (CBDC) budou nižší než poplatky za bankovní převody, řekl údajně ředitel oddělení finančních technologií Bank of Russia, Kirill Pronin.

Pronin upřesnil, že provize za transakce CBDC nebudou vyšší než ty, které jsou implementovány v rámci ruského systému rychlejších plateb (FPS), což je služba, která jednotlivcům umožňuje provádět okamžité mezibankovní převody, uvedla ve středu místní organizace Prime.

Systém rychlejších plateb

Systém FPS byl spuštěn v roce 2019 a umožňuje uživatelům převést až 100 000 rublů (1 360 $) s nulovými provizemi. Za převody nad tuto částku si systém účtuje poplatek 0,5 % z částky převodu, ale ne více než 1 500 rublů (20 USD) za jeden převod.

Jak již bylo dříve oznámeno, ruská centrální banka plánuje zahájit první pilotní testy pro digitální rubl na začátku roku 2022. Digitální měna má podle plánu fungovat jako třetí forma peněz vedle těch hotovostních a bezhotovostních a má představovat potenciální snížení nákladů na platební služby.

Náhrada Bitcoinu

Guvernérka Ruské banky Elvira Nabiullina se domnívá, že přijetí CBDC by mělo vládám sloužit jako dobrá možnost, jak nahradit soukromé kryptoměny, jako je Bitcoin.

Nabiullina odsoudila kryptoměnu za to, že byla údajně anonymní a nebyla nikým podporována, a uvedla:

„Zachováváme extrémně negativní postoj ke kryptoměnám jako soukromým měnám, které se prohlašují za peníze. Ale protože lidé potřebují alternativy, měli bychom na tom pracovat s pomocí našich projektů. Měli bychom vyvinout digitální rubl.

Zatímco Bank of Russia pokračovala v zaujímání tvrdého postoje ke kryptoměnám, řada ministerstev a organizací napojených na vládu toto odvětví zkoumala, přičemž Duma vytvořila pracovní skupinu pro regulaci rostoucího trhu s těžbou kryptoměn v Rusku. Navzdory ruskému zákazu kryptoplateb získalo Ruské státní muzeum v aukci nezaměnitelných tokenů na kryptoburze Binance více než 400 000 dolarů.

Minulý měsíc ruský prezident Vladimir Putin řekl, že soukromé kryptoměny jako Bitcoin „mohou fungovat jako zúčtovací jednotka“, ale jsou „velmi stabilní“.

Závěr

Dle ruské vlády digitální aktiva podporují nelegální činnost, narušují pořádek v zemi a ohrožují současný finanční systém. Obyvatelé Ruska však mohou kryptoměny nakupovat a také s nimi obchodovat, zákon však nedovoluje s nimi platit. Zákon zatím neumožňuje ani bankám v zemi nabízet jakékoliv kryptoproduktu, ač je o ně údajně velký zájem. Čím dál více však slýcháme pozitivní ohlasy z vysoce postavených míst. Co myslíte? Dokáží někdy přehlasovat kritiky a skeptiky v zemi? Nebo to digitálním rublem skončí?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img