Ruská banka Tinkoff by ráda nabízela kryptoměny svým zákazníkům

5
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Tinkoff, hlavní soukromá banka v Rusku, se snaží nabídnout svým klientům obchodování s kryptoměnami a to navzdory tvrdému postoji centrální banky k digitálním aktivům.

Rusko oficiálně legalizovalo obchodování s kryptoměnami letos v lednu, ale vláda stále neumožňuje místním bankám nabízet krypto služby.

Generální ředitel společnosti Tinkoff Oliver Hughes uvedl, že digitální banka je ochotna nabízet služby obchodování s kryptoměnami, ale je omezována politikami Bank of Russian, uvedla CNBC. Výkonný ředitel oznámil tuto zprávu na Mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradě ve čtvrtek a uvedl:

“V současné době neexistuje žádný mechanismus, abychom jim mohli tento produkt v Rusku nabídnout.”

Hughes uvedl, že banka zaznamenala rostoucí poptávku svých zákazníků po investování do kryptoměn, jako je Bitcoin (BTC), a poznamenal, že existují „kvalifikovaní investoři, kteří ví, co dělají“. Generální ředitel také uvedl, že stále existují určité obavy ohledně používání kryptoměn k praní špinavých peněz a rizika vysoké volatility.

“Doufejme, že se to v průběhu času bude vyvíjet a budeme schopni dosáhnout cílů centrální banky, abychom se ujistili, že nedochází k problémům, jako je praní špinavých peněz, nejen abychom chránili investory, ale abychom také zodpovědně nabízeli tyto produkty,”

Řekl Hughes.

Třetí nejoblíbenější banka minulého roku

Tinkoff je jednou z nejpopulárnějších bank v Rusku a podle studie Deloitte ze září 2020 se podle poptávky zařadila po státem podporované Sberbank a VTB jako třetí nejlepší banka. Banka je známá svou službou „Tinkoff Investments“, která umožňuje soukromým investorům investovat do produktů, jako jsou akcie, dluhopisy a měny.

V únoru mluvčí společnosti Tinkoff Investments uvedl, že Tinkoff neplánuje zahájit obchodování s kryptoměnami, protože:

„právní status kryptoměn v Rusku ještě nebyl stanoven. Z právního hlediska nejsou kryptoměny peníze, majetek, informace ani platební prostředky”

Uvedl zástupce.

Závěr

Rusko oficiálně přijalo svůj hlavní zákon o kryptoměně „O digitálních finančních aktivech“ v lednu tohoto roku. Minulý měsíc místní regulační orgány zahájily částečné zrušení ruského zákazu vůči krypto platbám. Vypadá to, že je jen otázkou času, než banky tyto služby budou v Rusku běžně nabízet. Kdo se však v kryptosvětě pohybuje delší dobu, už ví, že vše se může během okamžiku změnit a nakonec dopadnout úplně jinak.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img