Rusko si klade za cíl dlouhodobě nahradit rezervy amerického dolaru digitálními aktivy

5
(3)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Jak Rusko pokračuje v prosazování de-dollarizace, ministerstvo zahraničních věcí (MFA Rusko) údajně zvažuje nahrazení amerického dolaru nejen tradičními fiatovými, ale i digitálními měnami.

Náměstek ministra zahraničních věcí Ruska Aleksandr Pankin v úterním rozhovoru s místní tiskovou agenturou Interfax zopakoval plány země na snížení podílu amerického dolaru na ruských mezinárodních rezervách a jeho využití při vypořádání se zahraničními partnery.

Úředník uvedl, že MFA Rusko nevylučuje možnost nahradit americký dolar „některými digitálními aktivy“ vedle jiných měn:

„V dlouhodobém horizontu je možné nahradit americký dolar jinými měnami, národními i regionálními, a také některými digitálními aktivy“

Pankin dodal, že taková náhrada by vyžadovala značné úsilí vlády, včetně obnovy zavedených modelů spolupráce mezi jurisdikcemi a podniky, jakož i vytváření nových mechanismů pro nové systémy vypořádání.

De-dollarizace kvůli sankcím americké vlády

Úředník poznamenal, že ruská kampaň proti dollarizaci je v souladu se snahou země vyhnout se výzvám, které představují sankce americké vlády.

„Platby v amerických dolarech procházejí americkými bankami a clearingovým systémem, který Washingtonu umožňuje blokovat veškeré transakce, které považuje za podezřelé“

Řekl Pankin. Dodal, že ruská vláda se s takovými problémy u eura ani u jiných fiat měn nesetkala a podobná opatření zatím neplánuje pro žádné jiné národní měny.

Rusko již několik let zvažuje kroky ke snížení podílu amerického dolaru ve svém národním sociálním fondu ve výši 186 miliard USD. Místní úřady plánují dramaticky zvýšit své držení čínského jüanu a investovat do zlata.

Poslední poznámky ministerstva zahraničních věcí dále posilují zjevný zájem Ruska o využití kryptoměn k mezinárodnímu vypořádání. Minulý týden ruský prezident Vladimir Putin řekl, že je „trochu brzy“ používat kryptoměny k vypořádání obchodů s ropou. Prezident také připustil potenciál kryptoměny pro celosvětový převod finančních prostředků.

Závěr

Ať je ruský postoj vůči kryptoměnám doposud jakýkoliv, současná situace s dolarem možná povede k zavedení digitálních aktiv do finančního systému v zemi.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2

Samé dobré zpravy plus schvalene ETF v USA tak kam jedem

AjRep

Ruská ropa za bitcoiny? No, to bylo něco.

Alois

Putin by se svemu vlastnimu statnimu digitalnimu obezivu asi nebranil, ale btc tak natolik si zatim neslehl🤣

Reklama: