Rusko není připraveno přijmout Bitcoin za zákonné platidlo, říká Kreml

5
(1)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Ruská vláda se v den, kdy Salvador oficiálně přijal BTC za zákonné platidlo, vyjádřila, že platby v kryptoměnách by zničily ruský finanční systém. 

Ruská vláda tímto vyjádřením zopakovala svůj negativní postoj ke scénáři, dle něhož by bitcoiny mohly být v zemi přijímány jako oficiální měna.

Dmitrij Peskov, oficiální zástupce ruského prezidenta Vladimira Putina, tvrdil, že Rusko nemá důvod uznávat bitcoiny jako zákonné platidlo, uvedla to v úterý místní tisková agentura RIA Novosti.

Zástupce Kremlu tvrdil, že zavedení kryptoměn, jako je Bitcoin, do souladu s tradičními peněžními nástroji, nepřinese finančnímu a ekonomickému systému země nic jiného než újmu.

„Je zřejmé, že Rusko není na takové kroky připraveno.“

Prohlásil Peskov.

Skeptický přístup Ruska

Peskovovy poslední poznámky jsou v souladu s dlouhodobým skeptickým přístupem ruské vlády k Bitcoinu a opakují podobné prohlášení Anatolije Aksakova, člena Státní dumy a klíčového architekta ruského zákazu krypto plateb. Loni v srpnu Aksakov tvrdil, že přijetí kryptoměny jako platidla by v zásadě znamenalo „zničení finančního systému“.

Rusko oficiálně zakázalo krypto platby v zemi zákonem o kryptoměnách, přesněji zákonem „O digitálních finančních aktivech“ v lednu 2021. Zákon nezakazuje Rusům nakupovat nebo obchodovat s kryptoměnami, jako je Bitcoin. V květnu 2021 dokonce někteří ruští zákonodárci údajně zvažovali částečné zrušení zákazu krypto plateb, přičemž diskutovali o změnách umožňujících krypto platby jako „smluvní médium“.

Rozdílné názory růských zákonodárců

V polovině června člen ruské Státní dumy Fedot Tumusov uvedl, že Ruská banka je vůči kryptoměnám velmi krátkozraká, zatímco průmyslový magnát Oleg Deripaska nabádal centrální banku, aby tlačila na místní průmysl, aby se kryptoměnám vyhnul.

Začátkem tohoto léta zřídila Ruská banka první pilotní skupinu pro testování digitální měny centrální banky v zemi, digitálního rublu.

Závěr

Dle ruské vlády digitální aktiva podporují nelegální činnost, narušují pořádek v zemi a ohrožují současný finanční systém. Obyvatelé Ruska však mohou kryptoměny nakupovat a také s nimi obchodovat, zákon však nedovoluje s nimi platit. Zákon zatím neumožňuje ani bankám v zemi nabízet jakékoliv kryptoproduktu, ač je o ně údajně velký zájem.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: