Ruská centrální banka bude studovat rizika kryptoměn

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Ruská centrální banka shromažďuje údaje od 15 úvěrových společností a platebních systémů, jako jsou Visa a Mastercard.

Ruská centrální banka naplánovala posouzení rizik pro kryptoměny, jako jsou bitcoiny (BTC) a další altcoiny, podle screeningového programu Banky Ruska na druhou polovinu roku 2021.

Zkoumáním potenciálních rizik investování do kryptoměn zváží „systémová rizika spojená s investováním do kryptoměn ruskými jednotlivci a subjekty“.

V rámci vyšetřování bude Ruská banka shromažďovat údaje od 15 úvěrových organizací, včetně velkých bank, jako jsou Sberbank, VTB a Tinkoff Bank, platebních systémů jako Visa a Mastercard a poskytovatelů elektronických plateb jako Western Union, Qiwi a WebMoney.

Ruská centrální banka rovněž plánuje do října nebo listopadu 2021 vydat studii o kapitálových nerezidentských investicích.

Ruský tvrdý postoj vůči kryptu

Hodnocení rizik spojených s kryptoměnou ze strany Bank of Russia přichází uprostřed rostoucí kritiky místních zákonodárců a podnikatelů ohledně tvrdého postoje instituce vůči krypto průmyslu.

V polovině června člen ruské Státní dumy Fedot Tumusov uvedl, že Ruská banka je vůči kryptoměnám velmi krátkozraká, zatímco průmyslový magnát Oleg Deripaska nabádal centrální banku, aby tlačila na místní průmysl, aby se kryptoměnám vyhnul.

Začátkem tohoto týdne zřídila Ruská banka první pilotní skupinu pro testování digitální měny centrální banky v zemi, digitálního rublu.

Závěr

Rusko oficiálně přijalo svůj hlavní zákon o kryptoměně „O digitálních finančních aktivech“ v lednu tohoto roku. Minulý měsíc místní regulační orgány zahájily částečné zrušení ruského zákazu vůči krypto platbám. Vypadá to, že je jen otázkou času, než banky tyto služby budou v Rusku běžně nabízet.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img