Cambridge: USA se staly lídrem bitcoin hash

5
(4)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle aktuálních dat Cambridge Data způsobil čínský zákaz čehokoli, co se týká kryptoměn včetně těžby, že Spojené státy americké tuto asijskou zemi předstihly v metrice podílu míry hash. USA se tak staly lídrem v kurzu bitcoin hash.

Cambridge Data: USA překonaly Čínu

Těžaři vyhledávali určité oblasti v Číně z toho důvodu, že vlastní velké množství obnovitelných zdrojů a levné elektřiny. Země tak byla po dlouhou dobu zodpovědná za většinu míry hashrate. Koncem roku 2017 podíl hash rate v Číně dosahoval více než 75 %.

Všemu je ale konec, jelikož čínská vláda zakázala kryptoměny a vyhnala těžaře ze země. Jak země vytvářela stále přísnější regulace a interní zákazy, míra hash začala v posledních několika měsících postupně klesat. Nyní data ukazují, že klesla na nulu.

Pokles podílu čínského hash rate umožnil naopak ostatním zemím zvýšit jejich podíl. Těžaři se tak začali stěhovat na západ, kde jednou z nejčastěji zmiňovaných destinací byly Spojené státy americké. Několik politiků z USA dokonce lákalo na daňové pobídky a levnou elektřinu z obnovitelných zdrojů.

„Zdá se, že tyto snahy fungovaly, protože mapa těžby ukazuje, že USA jsou nyní odpovědné za většinu hash rate s podílem 35,4 %. To znamená, že největší světový národ podle nominálního HDP od dubna letošního roku svůj podíl více než zdvojnásobil.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 61 792 USD dle KMC.

Závěr

Čína před nedávnem zakázala vše, co se týká kryptoměn. Těžaři tak museli hledat nové útočiště pro své aktivity. Podle několika odborníků exodus těžařů z Číny posilnil pozici nejdůležitější kryptoměny světa. Na kompletní data Cambridge o těžbě Bitcoinu (BTC) se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: