Zvolí si Binance za své hlavní sídlo Francii?

5
(4)

Po letech bez stálého sídla se společnost Binance obrátila k Francii jako na konečnou destinaci. Changpeng Zhao, zakladatel burzy, říká, že tato země bude pro ústředí “přirozenou volbou”.

Vive La France

Changpeng Zhao, generální ředitel společnosti Binance, prozradil, že Francie bude ideálním sídlem pro krypto burzu, která do značné míry přijala decentralizovaný status. Prozradil to v rozhovoru pro francouzské noviny Les Echos, kde se také rozpovídal o aktuálních otázkách kryptoměnového ekosystému.

Na dotaz ohledně plánů na založení centrály v Evropě odpověděl Zhao kladně. Jako důvod potřeby zřídit místní, regionální a globální pobočky uvedl rostoucí tlak regulačních orgánů.

“Jakmile to bude možné, Francie bude přirozenou volbou pro regionální a možná i globální ústředí”

Před tím, než dojde ke zřízení kanceláře, Zhao poznamenal, že bezprostřední výzvou pro burzu je získání místních povolení. Prozradil, že burza již jedná s regulačními orgány a podle jeho optimistického odhadu, by ke schválení mohlo dojít během 6-12 měsíci. Dodal, že regulační orgány jsou jejich podnikání nakloněny, ale jsou také “velmi náročné” a dbají na to, aby burza splňovala všechny požadavky.

Cesty Binance a Francie se protnuly již dříve poté, co burza oznámila vytvoření fondu ve výši 100 milionů eur na rozvoj francouzského kryptoměnového ekosystému. Changpeng Zhao uvedl rozpis, jak bude fond rozdělen, přičemž 50 % je určeno na výzkumné účely. Dodal, že přibližně 20 % půjde na místní kryptoinvestice a dalších 20 % bude určeno na “vzdělávání a sponzoring”.

Rozhodnutí burzy ohledně jednání o přesunu do Francie je poměrně překvapivé, neboť ještě minulý měsíc Changpeng Zhao naznačoval, že naopak Irsko je součástí plánů na zřízení globální centrály.

Tlak ze strany regulátorů sílí

V poslední době se Binance nachází pod stále se zvyšujícím tlakem ze strany regulačních orgánů po celém světě. Burza se také pustila do najímání nových zaměstnanců a posílila své řady o bývalé vládní agenty, aby se pokusila u regulátorů vylepšit svůj obraz. V srpnu Changpeng Zhao prohlásil, že jeho hlavní prioritou je najmout více osob se zkušenostmi s dodržováním předpisů a regulací.

Minulý měsíc tak nastoupil na burzu Nils Andersen-Roaed, bývalý agent Europolu, jako člen týmu pro audit a vyšetřování. Tigran Gambaryan, bývalý agent IRS, se stal viceprezidentem pro globální zpravodajství a vyšetřování a Greg Monahan, bývalý kriminální vyšetřovatel amerického ministerstva financí, je nyní globálním referentem pro hlášení praní špinavých peněz.

Závěr

Vybere si Binance za své sídlo skutečně Francii, nebo se nakonec rozhodne pro jinou destinaci? Uvidíme. Každopádně jedno je jasné: regulace kryptoměnového průmyslu již začaly.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord server ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
M_M
Hodnocení článku :
     

Částečně decentralizovaná burza přesune svou centrálu…
Shitcoinový svět je plný absurdit a paradoxů.

spot_img