Francie má za sebou 10měsíční experiment CBDC

4.5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Francie ukončila svůj 10měsíční experiment, který zkoumal, jak by CBDC fungovalo se státními dluhopisy. Výzkumu se účastnila centrální banka Francie Banque de France a další místní měnové instituce. Jak experiment dopadl?

Francie a experiment s CBDC

V minulém roce začala centrální banka Francie spolupracovat s belgickou společností poskytující finanční služby a s mnoha dalšími předními francouzskými institucemi finančního trhu. Výsledkem byl 10měsíční experiment, který testoval CBDC.

Cílem experimentu bylo otestování, jak by digitální měna centrální banky reagovala s jejím dluhovým trhem. Projekt také testoval užitečnost takového digitálního tokenu v řadě každodenních činností, jako je vyplácení obchodů, vydávání nových dluhopisů a placení.

Generální ředitel IBM, Soren Mortensen, systém CBDC komentoval následovně:

„ Rychle přecházíme k zásadní změně infrastruktury trhu po obchodování. Tento projekt přesahoval předchozí iniciativy blockchainu, protože úspěšně testoval většinu procesů centrálního depozitáře cenných papírů a centrální banky a současně eliminoval předběžné kroky, jako je usmíření mezi zprostředkovateli trhu.“

Generální ředitelka finanční společnosti Euroclear, Isabelle Delorme, prohlásila, že spolupráce mezi těmito institucemi byla úspěšná. Experiment ukázal, že digitální měny vydané centrální bankou mohou bezpečně vypořádávat peníze.

Z projektu také vychází, že EU by měla jednat rychle a vybudovat regulační rámec kolem kryptoměn. Bez unáhlených opatření by byla ohrožena dominance Evropské unie. Mezinárodní výkon eura je ohrožen, dokud regulátoři nebudou uplatňovat regulační opatření.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 60 542 USD dle KMC.

Závěr

Většina států po celém světě pracuje na vlastní verzi digitální měny vydané centrální bankou. Evropa s vývojem vlastních digitálních měn nezaostává. Co si o blízké budoucnosti v podobě CBDC myslíte vy? Celou zprávu francouzského experimentu CBDC si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img