Až 90 procent blockainových společností ve Švýcarsku očekává bankrot

3
(1)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Švýcarská blockchainová federace oznámila, že až 90 procent kryptoměn a blockchainových společností by mohlo být v této zemi během následujících šesti měsíců v úpadku, pokud vláda nijak nezasáhne. Důvodem je pokračující situace COVID-19, která vážně narušila činnost tohoto odvětví.

Pandemie COVID-19 měla strašlivé dopady nejen na globální ekonomiku, ale také na různá průmyslová odvětví. Např. letecká společnost British Airways oznámila, že během příštích několika měsíců sníží desítky tisíc pracovních míst a předpovídá se, že mnoho zemí včetně Spojených států čelí recesi.

Zatímco globální společnost, jako je British Airways, může zažívat těžké časy, menší společnosti se mohou ocitnout až na pokraji bankrotu.

Podle švýcarské blockchainové federace je asi 90 procent firem v krypto odvětví v důsledku současné situace ohroženo krachem.

Bankrotu čelí mnoho krypto firem

V nejistém postavení se nyní nachází tisíce pracovních míst. Lorenz Furrer, viceprezident švýcarské blockchainové federace, uvedl, že pokud nedojde ke změně, kryptooblast by se mohla velmi brzy stát „oblastí smrti“.

Tato informace byla stanovena federací po oslovení 800 kryptoměnových firem ve Švýcarsku, kdy jim byla položena otázka, jak pandemie ovlivnila jejich podnikání.

Výsledek
Zdroj: Švýcarská federace blockchainů

Průzkum, který proběhl mezi 31. březnem a 3. dubnem 2020, ukázal, že 80 až 90 procent účastníku uvedlo, že v příštích šesti měsících pravděpodobně zbankrotují, pokud jim vláda nenabídne určitou pomoc.

Země blockchainových startupů

Švýcarsko se v posledních několika letech stalo útočištěm pro podnikání v blockchainu. Jeho legislativa byla vůči tomuto odvětví příznivá natolik, že se zde zahnízdil i facebookový projekt Libra.

Rostoucí průmysl poskytuje zaměstnání až 4 000 lidem, z nichž mnozí nyní čelí nejistotě, jelikož pandemie významně snížila investice po celém světě a mladé společnosti nemají dostatek příjmů, aby byly zajištěny nebo získaly nárok na vládní půjčky.

Rovněž stojí za zmínku, že startupy se spoléhají na krypto události, kde mají za normálních okolností možnost získat finanční prostředky. Současná situace to ale znemožňuje. Např. Asociace Crypto Valley již byla nucena odložit svou výroční konferenci, stejně tak byla zrušena nebo odložena řada podobných událostí v tomto odvětví.

Závěr

Pandemie Covid-19 bez milosti ničí či alespoň poškozuje skoro vše, co jí přijde do cesty, jinak tomu není ani v krypto odvětví. Bohužel pro mnohé je velmi těžké se vůči tomu jakkoliv bránit, záchranou může být pouze pomoc vlády. Ta sice spustila v březnu balíčky nouzových půjček, kde si země nachystala celkem 40 miliard švýcarských franků, přesto však firmy v průzkumu uvedly, že se bankrotu nejspíše nevyhnou.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: