Austrálie zavede další stablecoin

0
(0)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

National Australia Bank (NAB), jedna ze čtyř australských největších bank, se rozhodla vytvořit vlastní stablecoin. Napojený bude na australský dolar a poběží na blockchainu Ethereum a Algorand. Označení vybrali AUDN.

Banka umožní svým klientům dostat se k výhodám blockchainu za pomoci australských dolarů. Ideálně pro převody peněz na jiné kontinenty nebo nákupu emisních povolenek. Inovační oddělení NAB zjistilo, že se vývoj finančních nástrojů ubírá právě tímto směrem.

Nebude to jediný australský stablecoin

AUDN ale nebude jediným australským stablecoinem. V březnu 2022 spustila konkurenční Australia and New Zealand Bank (ANZ) vlastní coin s označením A$DC. Původně měl vzniknout pouze jeden stablecoin. Všechny čtyři velké bank Austrálie se na něj sešli. Chtěli vytvořit digitální měnu napojenou na australský dolar. Ta měla sloužit všem. Bohužel projekt nikdy ani nezačal, protože se banky obávaly konkurence a rizika sdílení know-how.

Legislativa se změní

Australská komise pro cenné papíry a investice (ASIC) se také věnuje kryptoměnám. Rozšířila svůj tým o experty z oblasti kryptoměn a s napětím očekává konec testu australské centrální banky na vlastní CBDC (Central Bank Digital Currency). Ten je plánovaný na červen letošního roku.

Závěr

Kryptoměny a jejich ekosystém jsou pro tradiční svět financí stále více zajímavé. Vlády testují svoje vlastní měny, banky vydávají stablecoiny a nad tím celým je hodně lidí, kteří přemýšlí, jak to celé ovládat. Je jasné, že nás v budoucnu čeká velké množství legislativních změn. Možná povedou k vyšší bezpečnosti a možná k lepší kontrole toku peněz. Výhody jsou vždy o úhlu pohledu. V nejhorším případě může špatná legislativa potenciál kryptoměn klidně zabít nebo přesunout do jiných sfér.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img