Austrálie chce letos silně regulovat kryptoměny

4.5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Australská vláda chystá podle nejnovějších informací regulovat nejvíce používané kryptoměny v zemi a začlenit je tak do svého regulačního rámce. Mapování tokenů by mělo probíhat do konce letošního roku. Co dalšího se chystá v Austrálii?

Austrálie reguluje kryptoměnový průmysl

Zpravodajský portál Bloomberg před nedávnem poukázal na to, že v Austrálii v následujících týdnech proběhne tzv. „mapování tokenů. Australská vláda podle všech informací hodlá zahájit revizi digitálních aktiv, aby porozuměla a regulovala kryptoměnový sektor v zemi.

Podle portálu Bloomberg se nová labouristická vláda zaměří na mezery v australských regulačních a licenčních rámcích a poté se vrhne na kryptoměny. Australská administrativa prozkoumá, které kryptoměny jsou v zemi nejoblíbenější a rozhodně, jak by měly být regulovány.

Ministr financí Austrálie, Jim Chalmers, uvedl:

„ Vzhledem ke stále rozsáhlejšímu šíření kryptoměnových aktiv, do té míry, že reklamy na kryptoměny lze vidět na všech velkých sportovních akcích, musíme zajistit, aby uživatelé, kteří se zabývají kryptoměnami, byli adekvátně informováni a chráněni.“

Nové regulace, které by měly být obsazeny v chystaném regulačním rámci, mají za cíl kontrolovat kryptoměnové společnosti, včetně burz a chránit tak spotřebitele, aby byla zajištěna maximální ochrana investorů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 19 861 USD dle KMC.

Závěr

Austrálie již v minulosti hovořila o regulaci kryptoměnového průmyslu. Nejnovější regulace by se měly týkat všech významných tokenů. Co si o regulacích myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img