[Analýza] Na západě nic nového

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Po posledním velkém propadu se vody kryptotrhu uklidnily a počínaje pátkem se hodnota Bitcoinu pohybuje v okolí 8500 dolarů. Tato akumulace už trvá šest dní a začíná to být „nuda“.

Bitcoin

graf Bitcoin bittrex

Připomíná mi to hluché období po poslední velké korekci (září) kterou vyvolaly čínské zákazy. Bitcoin se tehdy nemohl dostat nad 4000 $ a zároveň nepadl pod 3600. Velcí hráči byli mimo trh, volume bylo nízké …

Je dost možné, že se nám právě otáčí trend. Vše záleží na tom, zda se graf v následujících dnech vydá nahoru nebo dolů. Dokud se budeme pohybovat v kanále naznačeném v grafu, nic nového se nestane.

Postupně se však dostáváme do cípu rovnoramenného trojúhelníku, takže brzy se bude lámat chleba.

Většina altcoinů je na tom podobně. Ethereum v posledních týdnech v podstatě pouze kopíruje graf Bitcoinu a drží se na úrovni 0,1 BTC.

Litecoin

bittrex graf litecoin

Zato Litecoin, ten se přes noc utrhl ze řetězu a zaznamenal 17% zisky. Mnoho lidí za tímto růstem vidí připravované spuštění služby LitePay.

Graf naznačuje, že přibližně před týdnem prolomil downtrend a tím si otevřel cestu k ~ 200 $. Je sporné, zda překoná tamní rezistenci, ale 10% by se na této kryptoměně teoreticky dalo vydělat.

Pokud bude zbytek trhu následovat příklad Litecoinu, druhá polovina února bude velmi zajímavá.

 

Přeloženo ze slovenského originálu.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: