Analytik Bank of America kritizoval Bitcoin

4
bank of america analytik bitcoin
Zdroj: yahoo.com

Francisco Blanch, analytik finanční instituce Bank of America, označil Bitcoin za mimořádně volatilní, nepraktický a ekologický katastrofální aktivum, které je k ničemu. Strhla se tak vlna kritiky.

Zase ta kritika

Analytik Bank of America (BoA), Francisco Blanch před nedávnem zkritizoval nejdůležitější kryptoměnu světa. Blanch kromě výše zmíněného také prohlásil, že kryptoměna je nepraktická jako platební způsob.

Zpráva analytika BoA tak odráží nekompromisní postoj tradičních finančních institucí vůči kryptoměnám, který zde probíhal před několika lety. Zpráva je však v ostrém kontrastu s jinými významnými bankami, jako jsou Goldman Sachs či JPMorgan, které již opustily od rétoriky pošpiňující kryptoměny.

Blanch také kritizoval myšlenku, že Bitcoin je bezpečným uchovatelem hodnoty. Ve své zprávě BoA uvedl:

„Hlavním argumentem portfolia pro držení BTC není diverzifikace, stabilní výnosy nebo ochrana před inflací, ale spíše naprosté zhodnocení ceny, což je faktor, který závisí na tom, zda poptávka po bitcoinu převyšuje nabídku.“

Francisco Blanch se také věnoval „negativního“ dopadu bitcoinu na životní prostředí. Podle analytika BoA bitcoiny mají vyšší uhlíkovou stopu, než jakákoli jiná lidská činnost, pokud jde o příliv USD za USD. Zpráva odhaduje, že spotřeba energie BTC za poslední dva roky vzrostla o více než 200%.

Jako poslední Blanch také poznamenal, že 181 společností čelilo rizikům spojeným s bitcoiny v souvislosti s praním špinavých peněz, korupcí, úplatkářství, podvodem a porušením ochrany osobních údajů. Dle jeho slov digitální měny vydané centrální bankou představují pro BTC opravdovou hrozbu.

Bank of America dodává, že kritika BTC je pouze pohled jednoho analytika a neodráží tak smýšlení celé firmy. Tak je tomu i u mnoho dalších finančních institucí, kde některé finanční divize chválí bitcoin, zatímco ostatní jej kritizují.

Závěr

Co si o negativních komentářích ze stran finančních institucí myslíte vy? Jakou podle vás má hodnotu Bitcoin a další kryptoměny? Podělte se s námi a napište svůj názor do komentářů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 53 740 USD dle KMC. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, přidejte se do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře