Americký senátor Ted Cruz je nakloněn bitcoinu, protože “se nedá kontrolovat”

5
(3)

Lidé mají obecně tendenci nenávidět to, co nemohou kontrolovat. To platí pro země, národy, skupiny, ale také pro bitcoin (BTC). Z nedávné minulosti tak jmenujme třeba příklad Kanady, Číny a dalších míst. Bitcoin je nenáviděn za to, k čemu je určen – aby byl odolný vůči cenzuře.

Americký, republikánský senátor za stát Texas, Ted Cruz, se vyjádřil, že dává přednost Bitcoinu a kryptografickým technologiím, neboť je přesvědčen, že jejich decentralizovaná povaha zabrání agresivním vládám, jako je Kanada, porušovat osobní svobody a práva občanů na vlastnictví majetku.

Chvála decentralizaci

Ve svém včerejším projevu během konference Conservative Political Action Conference 2022 (CPAC), Cruz uvedl, že i Čína zavedla celostátní zákaz kryptoměn ze stejného důvodu (nedokáže je kontrolovat).

“Jedním z důvodů, proč jsem  kryptoměnám tak nakloněn, je to, že jsou decentralizované, nikoli centralizované”

Cruz přečetl dopis, který minulý týden zaslali administrátoři decentralizované kryptopeněženky Nunchuk kanadským úřadům, ve kterém odmítli jejich žádost o zmrazení kryptoaktiv darovaných protestujícím z Freedom Convoy 2022. Cruz jej označil za přímo velkolepý.

Senátor ve svém komentáři uvedl, že decentralizace služeb je nutná k zajištění ochrany svobod a práv občanů v každé zemi. Uvedl, že velké technologické firmy spolupracují s vládou a porušují občanské svobody pouze ve svůj prospěch.

“Takto byla naše země založena… Musíme rozbít prostředky kontroly občanů. Chci neovladatelného nekontrolovatelného Američana, kterým jsme my, lid.”

Narážel tak na návrh zákona o infrastruktuře, který obsahoval části, jež zaváděly požadavky na daňové hlášení v oblasti kryptoměnového průmyslu, což by v konečném důsledku mohlo poškodit centralizované kryptografické burzy a obchodní platformy ve Spojených státech. Návrh zákona získal jednomyslnou podporu demokratů, zatímco Ted Cruz a další republikáni byli proti.

Akci CPAC, která potrvá do neděle, pořádá Americká konzervativní unie a je největším setkáním konzervativců na světě. Jako řečníci zde vystoupí i několik dalších republikánů včetně bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

Závěr

Výhody decentralizovaných kryptoměn, jako je třeba bitcoin, jsou zřejmé. Nemají žádnou centrální autoritu a nelze je tedy kontrolovat. Obecně bych si je dovolil označit za neutrální peníze, které dělají to, co se očekává, že dělat budou.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img