CEO burzy Kraken varuje: Stáhněte si své mince z centralizovaných burz

4.3
(15)

Situace v Kanadě a hlavně bezprecedentní zmrazení bankovních účtů kanadských občanů jejich vládou podnítilo generálního ředitele kryptoměnové burzy Kraken, Jesseho Powella, aby se ozval.

Jesse Powell tvrdě zkritizoval rozhodnutí kanadské vlády zabavit prostředky z bankovních účtů svých občanů bez řádného soudního řízení. Prozradil, že společnost Kraken bude nucena vyhovět žádostem o zabavení majetku, a varoval uživatele, aby si své mince a hotovost poslali mimo centralizované burzy.

Generální ředitel společnosti Kraken promluvil

Ve svém tweetu generální ředitel společnosti Kraken vystoupil proti krokům kanadské vlády a kritizoval nedávné mimořádné příkazy vlády Justina Trudeaua, které umožňují úřadům zabavovat finanční prostředky z bankovních účtů kanadských občanů bez soudního příkazu. Odvoláním se na zákon o mimořádných situacích, který až do dnešních dnů nebyl nikdy využit, chce kanadská vláda zabránit financování protestujících z Freedom Convoy, kteří na protest proti probíhajícím opatřením v souvislosti s pandemií Covid-19 zablokovali několik klíčových tranzitních tras a měst.

“Řádný proces je pro plebs. V Kanadě platí, že moc dělá právo”

prohlásil Powell s odkazem na skutečnost, že kanadská vláda je ochotna obejít řádný proces a umožnit zabavení finančních prostředků bez soudního příkazu. Místopředsedkyně vlády Chrystia Freelandová ve svém prohlášení pro tisk prozradila, že kanadská vláda začala zmrazovat bankovní účty, zabavovat finanční prostředky a rušit finanční služby osob spojených s protesty Freedom Convoy.

Centralizované burzy budou muset poslechnout

V následném tweetu Powell varoval, že Kraken a další centralizované kryptografické burzy budou nuceny vyhovět orgánům činným v trestním řízení, pokud budou požádány o zmrazení vkladů z určitých kyptoměnových adres. V reakci na dotaz uživatele @degderat, zda se Kraken může dostat do situace, že mu policie řekne, aby zmrazili aktiva bez souhlasu soudu, Powell odpověděl:

“Na 100 % ano, stalo se/stane se to a na 100 % budeme nuceni vyhovět. Pokud se toho obáváte, nemějte své prostředky u žádného centralizovaného (regulovaného) správce. Nemůžeme vás ochránit. Dostaňte své mince (hotovost) ven a obchodujte pouze p2p [peer-to-peer].”

Ve čtvrtek zaslali zástupci Královské jízdní policie dopisy kryptoměnovým burzám, v nichž jim nařídili zastavit všechny kryptografické transakce směřující k protestujícím účastníkům Freedom Convoy. Na černou listinu tak bylo zařazeno 34 kryptoměnových peněženek (bitcoin, ethereum, monero, litecoion a cardano), na kterých jsou digitální měny v hodnotě přibližně 1,4 milionu dolarů. Podle vyjádření Královské kanadské jízdní policie budou veškeré prostředky zaslané z těchto peněženek na burzy regulované FINTRAC okamžitě zmrazeny. Přemýšlím, jestli banujícím úředníkům vůbec došlo, že založit si další adresu je otázkou minut?

Powell je další významnou osobností v oblasti kryptoměn, která se vyslovila proti rozhodnutí kanadské vlády zabavit finanční prostředky svým občanům. V úterý vyjádřil na Twitteru své znepokojení nad nedávným vývojem v Kanadě také generální ředitel společnosti Coinbase Brian Armstrong, který zároveň zdůraznil důležitost uchovávání virtuálních měn v privátních peněženkách

Jiní, například analytik Bitcoinu Plan B, spekulovali, že situace v Kanadě by mohla vést k dalšímu “kyperskému momentu” pro bitcoin. Pokud vám to nic neříká, tak doplňuji, že v roce 2013 cena této kryptoměny vystřelila vzhůru, neboť kyperská finanční krize vyvolala obavy  z runu na banky.

Závěr

Přestože se run na kanadské banky v současné době jeví jako nepravděpodobný, nedávné obstavení bankovních účtů kanadskou vládou zdůraznilo význam decentralizovaných peněžních systémů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 15

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bludistak

Neskutečný, horší než komouši.

spot_img