Alternativy k Bitcoinu – Top Ten nejperspektivnějších altcoinů (část 2.)

5
(1)

Zprávy a souhrny

V úvodním dílu našeho miniseriálu jsme si představili první dva zástupce, kteří by třeba jednou mohli Bitcoin z jeho pomyslného trůnu sesadit. Dnes si podrobněji shrneme další dva kandidáty: Tron (TRX) a Ripple (XRP).

Získejte profesionální analýzy a exkluzívní pohled na kryptoměny na trading11.com

Tron (TRX)

Společnost TRON byla založena v září 2017 stávajícím výkonným ředitelem Justinem Sunem. Jedná se o globální decentralizovanou platformu zaměřenou na oblast zábavního průmyslu, videí, streamů apod.

Tron zkráceně TRX je taktéž kryptoměna, která se na platformě používá k uskutečnění transakcí. Vámi vytvořený obsah můžete sdílet přímo do blockchainu Tron platformy a budete za to odměňováni. Teď už k vlastnostem Tronu jako alternativy Bitcoinu.

 • Aktuální cena TRX: 0.056 USD (v době psaní tohoto článku)
 • Aktuální tržní kapitalizace: 3,71 miliardy USD
 • Maximální počet TRX: Konečné množství TRX je omezeno na 100 miliard, což je vskutku obrovské číslo.
 • Technologie: Přímé srovnání technologie TRX a Bitcoinu nelze provést, protože obě slouží různým účelům. Zatímco Bitcoin chce nahradit fiat měny jako EUR či USD, TRX se používá na vlastní platformě pro prodej a nákup obsahu. K vyrovnání mezi tvůrcem obsahu a jeho konzumenty na stejném blockchainu dochází bez dalších prostředníků.
 • Rychlost transakcí: Transakční rychlost je 1 000 transakcí za sekundu, průměrný počet bitcoinových transakcí se pohybuje cirka 7-8 za sekundu.
 • Popularita: Tron si dokázal získat obrovskou popularitu. V oblasti herního, zábavního a obsahového průmyslu se může jednat o skutečně průlomovou a velkou věc.

V roce 2017 zaznamenal TRON obrovský nárůst tržní kapitalizace a je jednou z mála kryptoměn, která podává „slušný výkon” i v tomto roce.

graf tron

Mohlo by vás zajímat: Tři způsoby, jak můžete zbohatnout na kryptoměnách

Ripple (XRP)

Další zajímavá kryptoměna, jež spatřila světlo světa v roce 2012. Jejím účelem je vyřešit problémy spojené s mezinárodními transakcemi. Přeshraniční transakce jsou nejen pomalé, ale také velmi drahé.

Na rozdíl od jiných kryptoměn, Ripple zastává mnohem centralizovanější přístup, což mu někteří vytýkají. Nicméně Ripple stále skvěle slouží svému prvotnímu účelu a byla oznámena mnohá partnerství s velkými centrálními bankami. Pojďme si Ripple trochu více představit.

 • Aktuální cena XRP: 0.611 USD
 • Aktuální tržní kapitalizace: 23,93 miliardy USD
 • Maximální počet XRP: Konečné množství je stejné jako u Tronu: 100 miliard XRP. Hlavní rozdíl oproti Bitcoinu spočívá v tom, že všechny XRP byly vytvořeny hned, když Ripple začal. Zatímco u Bitcoinu jsou nové BTC postupně uvolňovány pomocí těžby. Jak jsme již zmínili, Ripple je v porovnání s ostatními kryptoměnami více centralizovaný. Není proto až tak velkým překvapením, že 50 miliard XRP (tedy polovinu celkové nabídky) vlastní Ripple laboratoře (společnost stojící za vznikem Ripple).
 • Technologie: Cílem společnosti je, aby mezinárodní transakce byly levnější, rychlejší a transparentnější. Mezinárodní bankovní převod, který může klidně trvat celý týden, může být za pomoci Ripple uskutečněn v řádku několika sekund. Technologie Ripple je naprosto odlišná od technologie Bitcoinu. Zatímco BTC používá blockchain, Ripple je postaven na něčem trošku jiném – Distributed Consensus Ledger Systemu.
 • Rychlost transakcí: Pokud jde o rychlost transakcí, je Ripple skvělou alternativou. Oproti průměrným 10 minutám u Bitcoinu, se tady bavíme o několika vteřinách.
 • Popularita: Ripple lze považovat za jednu z nejúspěšnějších kryptoměn roku 2017. Jak vidíte na přiloženém grafu, během roku (od ledna 2017) vzrostla jeho hodnota z téměř nuly na zhruba 3,65 dolaru v lednu 2018. To je nárůst o více než 56.000 %! Ripple není populární jen mezi investory, ale i mezi jeho uživateli, a v současné době jeho využití testují takové organizace, jako např. American Express and Santander.

graf ripple

Tip redakce: Kdy bude Ripple atakovat hranici 5 USD? Klíčem je xRapid

Závěr:

Představení dalších dvou nadějných adeptů je za námi a v dalším pokračování se budeme věnovat měnám EOS a Litecoin. Nezapomeňte, že svět kryptoměn je extrémně volatilní a pokud už se do některé z krytpoměn rozhodnete investovat, tak se držte základního pravidla: Investujte jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit.

Naše nejnovější video:

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: