A co si raději dopřát relax a v klidu počkat na nové krypto jaro?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin zpátky pod 12 000 USD • Vyhledávání termínu Ethereum na Googlu na ročním maximu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v současné době čelí...

[Večerní souhrn článků] • Náklady na transakce na Bitcoin blockchainu minulý týden prudce poklesly • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Současná situace na trhu uspokojuje asi jen málokterého fanouška kryptoměn. Není nakonec tou nejlepší cestou v těchto těžkých dnech si raději od sledování grafů odpočinout a proHODLovat se do zelenějších a optimističtějších časů? Navíc mnohé indicie naznačují, že další krypto jaro je již na cestě.

Jaro přišlo na krátko – potom zase mráz

Užuž to v neděli vypadalo, že Bitcoin společně s dalšími kryptoměnami začíná vykazovat známky stabilnějšího oživení. Bohužel nejspíše všichni máme v poměrně živé paměti, že nakonec naopak došlo k výraznému propadu ceny. Aktuálně (v době psaní článku) se Bitcoin během 24 hodin propadl o 16,63 % a obchoduje se za 4472 USD. A podobně (nebo i hůře) jsou na tom skoro všechny virtuální měny.

grafNěco pro povzbuzení

Situace na grafu vypadá zoufale, trh je v nejhorším stavu za poslední více než rok, komunita je nervózní a těžko hádat, kde by Bitcoin mohl najít své dno. Podle excentrického Johna McAfeeho bychom měli prostě přestat panikařit a jenom počkat, až se podaří zastavit současný agresivní útok medvěda a „blažený jarní“ býk převezme vládu nad kryptotrhem.

Tip redakce: John McAfee: adopce a decentralizované burzy jsou základ pro růst kryptoměn

Všichni jsme si již nejspíše zvykli, že je třeba tato McAfeeho prohlášení brát s jistou rezervou. Dobrou zprávou ale je, že John není jediný, kdo se se svým optimistickým názorem na tuto záležitost podělil s kryptokomunitou. Spoluzakladatel společnosti BTCChina, Bobby Lee, se skrze svůj twitter vyjádřil těmito slovy:

„Připomínám chybu # 4 (Prodáváte své Bitcoiny během panic sellu). Pokud jste investovali do Bitcoinu, měli byste vědět, že jde o dlouhodobou investici. Nehledáte pouze rychlé zisky, takže vás v krátkodobém horizontu neovlivní nestabilní cenové pohyby. Žádný panic sell!“

Pro úplnost článku doplňuji nejčastější chyby, kterých se lidé v souvislosti s investování do Bitcoinu (dle Bobyho), dopouštějí.

  1. Nedokážou se rozhoupat k nákupu
  2. Nakoupí nedostatečné množství
  3. Prodávají po dosažení i malého zisku
  4. Během pádu v panice prodávají

Dovolujeme si vám také doporučit článek: Jak překonat slabou chvíli

Závěr

Kryptoměnový trh teď prochází opravdu těžkou zkouškou a mnozí, co nakoupili třeba na vrcholu, to teď vzdávají a ve snaze zachránit alespoň něco, prodávají. Nebudou ale brzy litovat? Vždyť jen kolik pozitivních fundamentálních zpráv se na nás hrne ze všech stran. Připomínám, že již zítra umožní švýcarská burza cenných papírů obchodovat kryptoměnové ETP, za necelý měsíc oficiálně startuje Bakkt a Fidelity začne obchodovat s kryptoměnami. Není současná situace jen hra mocných, ve snaze srazit cenu co nejníže a ještě naposledy levně nakoupit, než cena s příchodem institucionálních peněz vystřelí do výšin..?

Zdroj:
coininsider.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře