Jak překonat slabou chvíli

1
2553

Co když přijde chvíle, kdy budete v pokušení se na všechno vykašlat a hodit za hlavu? Možná to znáte, někdo ve vašem okolí vás třeba zklame, nebo vám jakýmkoli jiným způsobem způsobí nepříjemné pocity. Pokud byste jim podlehli, tak vám to vezme chuť se o něco snažit. Slabou chvíli je proto třeba překonat a v tomto článku se dozvíte jak.

Může to být hádka s rodiči nebo klidně úplně jiná hloupost. Kdo má malé dítě, určitě zná tu chvíli, kdy už má prostě pocit, že musí na chvíli vypadnout z domu a mít klid. Jindy člověk naopak potřebuje své pocity někomu říct. Někomu se vypovídat. Ale pak jsou tady i věci, které si zkrátka musíte vyřešit sami. Nelze totiž čekat, že to někdo udělá za vás.

Nezapomeňte dýchat

První důležitou věcí, na kterou spousta lidí zapomíná, je správné dýchání. Hluboký nádech a dlouhý výdech je velice účinná technika. Dokáže vás zklidnit, pomoct vám zbavit se stresu, překonat strach nebo uklidnit hněv.

Dobré dýchání pomáhá nejen při sportu, ale je to skvělá pomůcka i při ostatních činnostech, a pokud budete čelit jakkoli nepříjemné emoci, dýchání je nejlepší způsob, jak chvilkovou slabost překonat.

Připomeňte si: [Osobnost] Jaroslav Dušek – 5 dohod, které změní váš život k lepšímu

Nepodléhejte panice

Dalším důležitým krokem je nepodléhat aktuálním špatným pocitům a myšlenkám. Můžete jít něco dělat, nebo se rovnou nepříjemným pocitům postavte a udělejte to, co víte, že je správně, nikoli to, co vám napovídá váš strach, hněv, úzkost či jiná emoce, kterou si mít určitě nepřejete.

V každém případě je důležité nepodléhat panice a nesvěsit hlavu. Pokud máte slabou chvíli, tak to přece ještě neznamená, že nemůžete ihned pokračovat v tom, co si přejete, jakmile ji překonáte. Je třeba mít na paměti, že nic není tak hrozné, jak se může zdát a že ani ten nejúspěšnější člověk na světě se v životě nevyhnul slabým chvílím.

Pokud se někoho takového zeptáte, určitě vám potvrdí, že úspěch předchází pády a že to podstatné na tom je, abyste se nevzdali. Máte-li cíl, tak se ho nesmíte vzdát jen proto, že přišla slabá chvíle.

Tip redakce: Psychologie investičních rozhodnutí při dlouhodobém hodlování kryptoměn

Nejčastější chyba investorů do kryptoměn

Hádejte, jaká? No jistě, přece podléhání emocím. Emoce jsou dobrý sluha, ale špatný pán. Pokud jim podlehnete, prodáte ve ztrátě, ze strachu z ještě většího pádu. Strategie stop-loss, pokud ji uváženě používáte, je samozřejmě v pořádku. Ale jiná věc je naprostá panika a neuvážený prodej ve ztrátě. Stejně tak nákup po ohromném nárůstu ceny.

Když sledujete tu vertikálu, musíte si zachovat zdravý rozum a nepodléhat strachu z ujetého vlaku, který už ale pravděpodobně moc daleko nedojede a mohl by vás naopak odvézt o několik stanic nazpět.

Mohlo by vás zajímat: Bohatství se neukrývá jen v kryptoměnách

Stalo se vám to?

Patříte k lidem, kteří už tohle znají z vlastní zkušenosti? Výborně, klidně mi napište, co vás to naučilo do komentářů, budu rád. V každém případě rozhodně nepodléhejte slabé chvíli a obohaceni o novou zkušenost se dál snažte splnit si své cíle, ať už jsou jimi bohatství, šťastná rodina, nebo třeba jen vnitřní klid a mír. Můžete si je totiž splnit jedině tehdy, když si je udržíte i ve slabých chvílích.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
John Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
John
Host
John

Stane se to každému kdo to s tradingem myslí aspoň trochu vážně a projít si tím je zkušenost k nezaplacení 🙂