64 % amerických rodičů si přeje, aby se ve školách vyučovalo o kryptoměnách

4.5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Nová studie zjistila, že více než dvě třetiny rodičů a absolventů vysokých škol ve Spojených státech s porozuměním nebo zapojením do kryptoměn věří, že kryptoměny by se měly vyučovat ve školách, aby se studenti „dozvěděli o budoucnosti naší ekonomiky“. 

V nově zveřejněném průzkumu online vzdělávací platformy Study.com firma zjistila, že 64 % rodičů a 67 % dotázaných absolventů vysokých škol věří, že kryptoměny by měly být součástí povinného vzdělávání.

Obě skupiny měly mírně odlišný názor, pokud jde o blockchain, Metaverse a nezaměnitelné tokeny (NFT), kdy pouze asi 40 % všech dotázaných věří, že tyto předměty by měly být také zahrnuty do osnov.

Průběh výzkumu

Aby se rodiče a absolventi vysokých škol mohli zúčastnit průzkumu, byli prověřeni, zda dostatečně rozumějí technologiím blockchainu, krypto, NFT a Metaverse, a z účasti byl diskvalifikován každý, kdo tématům nerozuměl. Průzkumu se zúčastnilo 884 amerických rodičů a 210 amerických absolventů vysokých škol.

Podle datového výzkumného centra Pew přibližně 88 % Američanů alespoň slyšelo o kryptoměnách, zatímco 16 % obyvatel USA do kryptoměn v určité fázi svého života investovalo nebo s nimi obchodovalo.

Kurzy kryptoměn na vysokých školách

University of Connecticut a Arizona State University patří mezi vysoké školy se sídlem v USA, které zavedly úvodní kurzy o technologii blockchain a krypto aplikacích. Podle profesorky Marianne Lewis z Connecticutu je 14týdenní volitelný kurz navržen tak, aby pomohl studentům „naučit se, jak spravovat kryptoměny a jak taková digitální aktiva ovlivňují naši ekonomiku“.

Podobné kurzy začaly nabízet také prestižní univerzity jako Massachusetts Institute of Technology (MIT) a Harvard University.

Průzkum také zjistil, že obě skupiny se shodly na tom, že učení o „budoucnosti naší ekonomiky“ je velmi důležité a slouží také jako prostředek k „diverzifikaci investic“, „vytváření příležitostí“ a „rozvoji investiční mysli“.

Kryptoměny na středních školách

Generální ředitel TZ APAC Colin Miles v květnu navrhl, že by kryptoměny mohly být začleněny do osnov středních a vysokých škol během tří až pěti let, přičemž uvádí:

Také starosta New Yorku Eric Adams v loňském rozhovoru řekl, že místní školy by měly přijmout technologii blockchainu a digitální aktiva:

“Musíme v naších školách vyučovat  technologii blockchainu, a podpořit tak nový způsob myšlení.”

Závěr

Existuje spousta kurzů, seminářů a přednášek na téma blockchainu a kryptoměn, na které se hlásí především lidé, jež mají o krypto zájem. Nicméně tyto technologie jsou již ve světě natolik rozšířené a ovlivňují spoustu aspektů běžného života, že určitě není na škodu, aby se o jejich základech vyučovalo již na středních školách v rámci finanční gramotnosti.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img