6.3.2023 Tržní přehled pro Bitcoin a akciový index S&P 500 – Klidný růstový týden a příležitost opustit trhy?

5
(3)
Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u dalšího přehledu trhu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a další kryptoměny. Tento týden by mohl být s ohledem na menší objem makro dat klidnější a nabídnout akciovým indexům čas si vydechnout a možná i lehce vyrůst. Přijde nějaké překvapení, které zvýší volatilitu na trzích?

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin

Bitcoin se poslední 3 dny drží ve stranové konsolidační struktuře kolem 23 350 USD (+- 1 %), po předchozím týdenním předpokládaném propadu z pondělního přehledu má neustále prostor k poklesu až po vyplnění gapu na CME Futures grafu kolem 21 400 – 20 400 USD. Většina altcoinů spíše klesá. Je možné, že se z rizikových aktiv na všech trzích vytahují zisky?

Makro kalendář pro tento týden

Tento týden nás čeká o něco méně podstatných makro dat z trhu, proto očekávám spíše klidnější týden a možná prostor pro lehký růst akciového trhu (avšak jen krátkodobě).

V první polovině týdne budou spíše makro data z Eurozóny jako nezaměstnanost, maloobchodní prodeje a růst HDP. Druhá polovina bude zajímavá z pohledu Ameriky, ze které získáme výhled na výrobní sektor, nezaměstnanost a nárůst průměrné hodinové sazby. Mimo již zmíněné zazní projevy šéfů Americké a Evropské centrální banky.

Dolarový index

Dolarový index minulý týden převážně klesal po zamítnutí růstu u rezistenční zóny 105,3 bodů. Dnes ráno dosahuje hladiny 104,57 bodů a očekával bych další pokles minimálně v první polovině týdne. Mohl by tak dosáhnout na support kolem 103,9-103,6 bodů.

V této zóně se bude rozhodovat, jestli zvítězí růstová, nebo poklesová struktura. Osobně vidím pravděpodobnější růstovou alternativu s ohledem na makro data a technické indikátory možné recese, na které jsem poukázal v “makro okénku” v rámci přehledů trhu minulý týden (Pondělí / Středa / Pátek). Takový vývoj dolarového indexu by stáhnul směrem dolů akciové indexy a riskantnější krypto aktiva.

V případě poklesu dolarového indexu pod support 103,6 bodů razantně narůstá pravděpodobnost otestovat předešlé low kolem 101 bodů, co by přineslo akciové rallye.
Rád si počkám na makro data tohoto týdne.

Akciový index S&P 500 roste nad 4000 bodů, vyplní gapy?

Akciový index S&P 500 v pátek uzavřel na hladině 4045 bodů (+ 1,5 %). Po minulých týdnech nám na vyšších hladinách (až po zónu 4220 bodů) zůstává několik nevyplněných gapů. Tento týden očekávám ještě lehký růst a vyplnění alespoň několika z nich. Zároveň by tak mohly růst i spekulativnější aktiva jako růstové a technologické akcie a také kryptoměny.

Níže na grafu Spyder SPDR S&P 500 (ETF kopírující S&P 500, avšak hodnota je 10x nižší) můžeme vidět nevyplněné gapy a price action nad klouzavými průměry EMA 200 a EMA 55 na denním grafu. Indikátor MACD a RSI lehce konvergují, což by mohlo znamenat krátkodobý růst. Na dlouhodobějším timeframe je však silná divergence, která by pro větší růst musela být zneplatněna. Očekávám proto maximálně růst o 3-5 procentních bodů.

Bitcoin stabilní kolem 22 350 USD

Bitcoin se poslední 3 dny drží ve stranové konsolidační struktuře kolem 23 350 USD (+- 1 %). Nadále očekávám propad a vyplnění gapu na grafu CME Futures kolem 21 400 – 20 400 USD. V této zóně by se mělo rozhodovat nad dalším krátkodobým vývojem pro Bitcoin.

Velká část trhu už spekuluje nad nárůstem ceny Bitcoinu s přicházejícím halvingem. Napsali jsme pro Vás detailní článek ohledně Bitcoin halvingu a potenciálního vlivu na vývoj ceny Bitcoinu.

Krátkodobě až střednědobě však Bitcoin stále koreluje s akciovými indexy, v případě nepříznivého vývoje na světových trzích bych očekával podobný vývoj jako v březnu 2020 = propad Bitcoinu s akciovým indexem S&P 500.

Na denním grafu Bitcoinu nadále převládá poklesový signál divergence indikátorů RSI a MACD. Čtyřhodinový graf však naznačuje možný růst I proto bych to viděl s vysokou pravděpodobností na dokončení poklesu vyplněním gapu a zároveň otestováním klouzavých průměrů na denním grafu.

Nadále není jasné, jestli byl růst z hladiny 15 500 USD po 25 200 USD první impulsní vlna nebo korekční vlna předchozích propadů minulého roku. Do té doby, než se situace rozuzlí a bude to jasné se přikláním spíše k bezpečnějšímu přístupu a dalšímu poklesu dle Bearish scénáře. Pozitivní Bullish variantu bych viděl jako potvrzenou, pokud se Bitcoin dokáže dostat zpátky nad 25 000 USD.

Než se situace na trzích rozklíčuje, máme dostatek prostoru na studium potenciálních krypto projektů nebo společností na akciovém trhu než přijde další Bull market. Buďte trpělivý a udělejte si kvalitní průzkum.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img