5 věcí, které je třeba tento týden na BTC sledovat

3
bitcoin, btc
Zdroj: Pexels.com

Bitcoin (BTC) udržuje býky a medvědy rozhádané, protože otevírá novou týdenní svíčku v zelené a míří pryč na sever od 50 000 USD. Po beznadějném, ale neinspirujícím víkendu začal v pondělí pár BTC/USD dosažením hodnoty 53 000 USD, k čemuž došlo poprvé od minulého čtvrtka

Akcie stabilní, ale dolar se potopí

Akcie jsou tento týden opět skvělé, protože makroobrázek představuje známou směs naděje a bídy. Zatímco asijské trhy měly celkově bezchybný den, problémy s koronavirem v Indii a finanční potíže Turecka byly důvodem k obavám.

Nezávisle na tom, že se Spojené státy chystají vysílat turisty do Evropské unie letos v létě, se začínají formovat nové ekonomické pobídky pro obchodníky. Bez celkového směru však podnět k tomu, aby Bitcoin následoval tento makropříběh, skoro neexistuje. A dnešní cenové pohyby to již dokazují.

Pokud jde o dolar, je příležitost pro BTC přívětivější. Americký dolarový měnový index (DXY) pokračuje v poklesu.

BTC znovu získá 53 000 dolarů

Bitcoinová spotová cenová akce již nabízí překvapení a na rozdíl od minulého týdne jsou to medvědi, kteří jsou nevědomky chyceni do pasti. Data z TradingView ukazují, že pár BTC/USD rostl a konečně opět dosáhl 53 000 USD.

Samotná úroveň je významná, rovná se tržní kapitalizaci Bitcoinu ve výši 1 bilionu USD, a tak dříve tvořila hranici, o které si analytici mysleli, že udrží.

V tom, že to byla hodnota 46 000 USD, která poskytla dno, zatím nepanuje shoda a nelze tedy tvrdit, že pokles ceny je u konce. O tom svědčí obchodní pozice, protože za hodinu došlo k likvidaci shortů na 53 000 USD v hodnotě 150 milionů USD.

Nastavena největší návratnost od listopadu

V zásadě se těžaři nadále zotavují z čínského výpadku elektřiny, který na začátku dubna snížil přes noc hashrate sítě.

Jako důsledek povodní, stejně jako dříve v životě bitcoinů, ze sítě zmizely velké segmenty čínské těžební síly, což vedlo k poklesu hashovací rychlosti, která se v jednom okamžiku blížila k 25 % maxima všech dob.

Od té doby se těžaři začali přizpůsobovat, zatímco pokles obtížnosti těžby umožní menším operátorům těžit výhodněji a poskytne pobídku pro udržení bezpečnosti sítě. Tento pokles, k němuž by mělo dojít přibližně za pět dní, bude největším negativním tahem od 3. listopadu, kdy BTC/USD byl stále na 13 000 USD.

Sentiment má sklon k „extrémnímu strachu“

Spolu s krátkými i příliš dlouhými pákami se zdá, že iracionální sentiment v kryptoměny byl konečně otřesen. To je závěr populárního indexu Crypto Fear & Greed, který k určení sentimentu obchodníka využívá soubor faktorů, a tedy i to, co se pravděpodobně stane na BTC/USD v důsledku jejich jednání.

Dříve, když se objevila nová historická maxima ve výši 65 000 USD, Crypto Fear & Greed se blížil k historickým rekordním maximům. Na téměř 80/100 byl podle metriky jasný výprodej, což trvalo zhruba týden, než zareagoval na pokles cen na 46 000 USD.

Nyní je však tlak pryč a index se změnil z „extrémní chamtivosti“ na „strach“. Ve skutečnosti je to ale „reset“ sentimentu, který poskytuje prostor pro další cenové zisky.

Analytik zdůrazňuje cenový pokles

Vážnou změnou nálady prošly nejen soukromé osoby. Podle dalších metrik byla změna chování i u profesionálních obchodníků.

Analytik William Clemente ve své nejnovější aktualizaci pro páteční Morgan Creek Digital poznamenal, že touhy se opět staly atraktivní sázkou.

„Na této události byl nějaký silver lining, chamtivost a finanční páka byla vyplavena.“

-napsal.

K „úplnému resetu“ se blíží také ukazatel zisku (SOPR), což je metrika, která diktuje dna na místním trhu.

„V současné době se SOPR blíží úplnému resetu, což znamená, že cena buď dosáhla, nebo se blíží dosažení dolní hranice aktuální korekce,“

-dodal Clemente.

Závěr

Tak toto jsou ty zásadní věci, které se rozhodně vyplatí sledovat tento týden v BTC.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře