30.11.2022 Tržní přehled pro BTC a index S&P500 – Bitcoin roste, bude to další „Bull trap“?

4.6
(5)

Zprávy a souhrny

Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u středečního přehledu trhu pro Bitcoin, další kryptoměny a akciový index S&P500. Od začátku týdne se zvedá dolarový index, co není dobré znamení pro většinu trhů. Akciový index S&P500 mírně klesá, zatím co Bitcoin udržel hladinu. Kryptoměnový trh mírně roste.

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin

Bitcoin za poslední den vyrostl až na hranici 17 100 USD. V tuto chvíli se pohybuje kolem 16 800 USD (+4,85 % růst). Většina kryptotrhu reaguje pozitivně růstem.

Je tento pohyb Bitcoinu součást korekce poklesů anebo se pokusíme o otestování nejbližší rezistenční zóny kolem 19 000 USD?

Dolarový index potvrdil supportní hladinu a začíná stoupat

Dolarový index od pondělí předvedl ukázkový dvojitý odraz od exponenciálního klouzavého průměru EMA 200 (průměr 200 denních cen) na úrovni 105,6 bodů. Tuto variantu jsem načrtnul v posledních analýzách jako nejpravděpodobnější. Vždy si ale musíme počkat na potvrzení a dostatečně silný fundament z trhu (pozitivní nebo negativní zprávy). Zatím dolarový index roste a je víc pravděpodobné potvrzení růstového trendu.

Růst dolarového indexu je silně negativní fundament pro většinu aktiv (tzn. pokles aktiv).
Opožděné indikátory RSI a MACD projevují konvergenci a snahu o otočku trendu. Přijdou do konce týdne z trhu nějaké zlé zprávy?

Vzhledem na inverzní charakter s akciovým indexem S&P500 bych dnes u amerických akcií čekal menší poklesy. Dnes z US můžeme očekávat ohlášení pravidelných meziměsíčních dat o nezaměstnanost, HDP a projev šéfa Fedu Jerome Powela. Reakce trhu může být ostřejší. Ve čtvrtek a pátek nás čekají další 3 projevy členů Fedu.

Evropa dnes přináší pozitivní zprávy o klesající meziroční inflaci na 10 % (z předešlých 10,6 % minulý měsíc). Očekávalo se 10,4 %. Co je ale podstatnější, jádrová inflace se nemění a dosahuje 5 procent.

Akciový index S&P500 lehce klesá, co přinese dnešní makro?

Akciový index S&P500 včera uzavřel na 3957,6 bodech. Od začátku týdne mírné klesá v reakci na otočku trendu dolarového indexu. Zastavila ho rezistence ve formě exponenciálního klouzavého průměru EMA 200. Dnešní projev Jerome Powela a dalších členů Fedu do konce týdne by mohl být signálem, kam se bude index hýbat do konce roku. Většina účastníků trhu už počítá s prosincovým navýšením úrokových sazeb o 50 bázických bodů (0,5 %) na 4,5 %.

Ve hře tak zůstávají 2 scénáře:
1) Stranový pohyb pod rezistencí EMA 200 a downtrendovou linii.
2) Negativní zprávy a prudký pokles indexů. Zároveň možné hledání nového dna (pod 3500 body)!

Bitcoin roste, bude to další „Bull trap“?

Bitcoin včera vystoupal až na 17 100 USD a dnes se pohybuje kolem 16 800 USD. Tímto pohybem prorazil malou lokální rezistenci, čím možná překvapil spekulanty vstupující do shortové pozice. Podle čtyřhodinového grafu formuje růstový kanál. V cestě mu stojí EMA 200 (4hodinový graf) a EMA 50 (denní graf). Pokud by se to pokusil překonat, bullish sentiment bych získal až po překonaní rezistence na hladině 19 000 USD. Ve prospěch dalšího růstu poukazují snad jenom rostoucí indikátory MACD a RSI.

Tento růstový kanál však nápadně připomíná korekční formaci nedávných poklesů. Proto bych byl velice opatrný se vstupem do dlouhé pozice.

Denní graf Bitcoinu má snahu u indikátorů RSI a MACD vyformovat otáčení trendu alespoň krátkodobě. Avšak objeví se fundamenty pro zlepšení sentimentu na trhu? Po kolapsu burzy FTX, se objevili zprávy o bankrotu projektu BlockFi. Zároveň se objevují pochybnosti o dalších menších burzách jako Kucoin. Supportní hladina, kde bych o otáčení uvažoval je až mezi 13 – 11 000 USD. V této zóně bude na nákup čekat velké množství institucí a individuálních investorů.

Můžeme tedy očekávat nějaké překvapení? Potenciální varianty vývoje jsem detailněji vykreslil v přehledu trhu v pondělí.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: