3 důvody, proč přední memecoiny svítí červeně

4
(1)

Memecoinům se na kryptoměnové burze poslední týden nedaří, což by mohlo naznačovat, že obchodníci budou věnovat větší pozornost BTC a ETH.

Memecoiny jako Dogecoin, Shiba Inu a Pepe patří mezi kryptoměny, kterým se 18. června na trhu moc nedařilo. To poukazuje na odklon od dynamiky, která minulý týden vedla k růstu altcoinového sektoru. Údaje společnosti CoinMarketCap ukazují, že celková tržní kapitalizace memecoinů za posledních 24 hodin klesla o 11 % na 45,31 miliardy dolarů. Denní objem obchodů se zvýšil o 79 % na 6,25 miliardy USD, což svědčí o intenzitě tlaku ze strany prodejců.

Přední memecoiny DOGE a SHIB se na denním grafu propadly o 11,4 %, zatímco PEPE o 10 %.

Oslabující se struktura trhu

Z historického pohledu je býčí trh obvykle tažen drobnými investory, kteří přesouvají kapitál z velkých kryptoměn do altcoinů. Vzhledem k současné korekci cen memecoinu se však Total3 (celková tržní kapitalizace všech kryptoměn bez BTC a ETH) po růstu na 720 miliard dolarů 5. června stáhl zpět.

Obchodníci zaúčtovali zisky, když se denní index relativní síly (RSI) těsně před překročením hodnoty 70 odvrátil od překoupené oblasti následující po rally na memecoinech založených na Ethereu, díky níž PEPE dosáhl nových historických maxim. Hodnota RSI blížící se 70 znamená, že altcoiny začaly být nadhodnocené. To znamená, že se vydaly na cestu obratu trendu nebo taky korekčního pullbacku.

Z technického hlediska jsou altcoiny stále uzavřeny v prodlouženém klesajícím trendu. To potvrzuje i klesající pohyb Total3 uvnitř klesajícího paralelního kanálu. Hodnota RSI se za poslední dva týdny posunula z 62 na 30, což naznačuje, že trh ovládají medvědi. Pokud se Total3 nepodaří vystoupat nad střední hranici klesajícího kanálu na úrovni 600 miliard dolarů, altcoiny, včetně hlavních memecoinů, by mohly v příštích dnech pokračovat v poklesu.

Klesající objem obchodování s memecoiny

Týdenní objem obchodů s memecoiny od začátku března klesá. Údaje společnosti Dune Analytics ukazují, že transakce s memecoiny ve všech blockchainech, včetně Etherea a Solany, klesly z březnového maxima ve výši zhruba 996,7 milionu dolarů o 97 % na 30,35 milionu dolarů v týdnu končícím 14. června. Zájem nebo důvěra obchodníků v tento sektor nadále klesá.

Pokud se podíváme na jednotlivé memecoiny, historické údaje z CoinMarketCap ukazují, že objem obchodů s DOGE klesl mezi 17. dubnem a 17. červnem přibližně o 41 %. Podobně se ve stejném období propadly objemy obchodování u SHIB a PEPE o 68 %.

Pád memecoinu doprovází masivní likvidace kryptoměn

Údaje z trhu s futures od společnosti CoinGlass ukazují probíhající pokles na trhu s kryptoměnami. Během posledních 24 hodin tento pokles zlikvidoval pákové pozice v hodnotě více než 434 milionů dolarů, přičemž většinu likvidací napříč memecoiny tvořily longy na DOGE v hodnotě více než 60,22 milionu dolarů a longy na SHIB v hodnotě více než 22,6 milionu dolarů. Podobně byly za stejné období zlikvidovány longy na PEPE v hodnotě více než 4,4 milionu USD a longy na WIF v hodnotě 2,3 milionu USD.

Za posledních 24 hodin bylo zlikvidováno více než 160 826 obchodníků. Největší likvidace proběhla na Binance a týkala se obchodu ETH/USDC v hodnotě 6,44 milionu dolarů. Na ceny kryptoměn, včetně memecoinů, má negativní vliv likvidace dlouhých derivátových pozic bez nákupního tlaku z objemu obchodování.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img