29.09.21 Technická analýza BTC/USD – klíčový support drží, povede se odraz? (update)

4.7
(9)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) měl včera namále, ale nakonec se povedlo těch 42 000 USD opětovně ubránit. Doufám, že jste si všimli, že jsem do včerejší analýzy vložil stručný update ohledně dolarového indexu. Dolar je totiž výrazně býčí, což mělo za následek i propad na akciovém trhu. Ten byl včera dosti silný. Bitcoin ale zatím zůstal ušetřen. Což se může však změnit, takže pro nás je to nemalé riziko.

Update 16:15

Dolarový index se utrhl ze řetězu. Došlo k průrazu klíčové rezistence kolem 93,5 bodu a stále jdeme nahoru. Relevantní je ovšem až denní close, takže uvidíme, jak vysoko se na jeden zátah dolar dostane. Mějte na paměti, že riziko stoupá.


Dolarový index

Včera proběhlo slyšení v americkém kongresu, kde dostal slovo šéf Fedu Jerome Powell a ministryně financí Janet Yellenová. Na to americký dolar reagoval růstem, neboť Powell zase jenom potvrdil, že kvantitativní uvolňování čeká velmi brzy redukce v nákupech aktiv. Risk-off prostředí tudíž zesiluje, což se projevuje silným růstem DXY.

DXY

Technicky dolarový index proráží klíčovou rezistenci, která je kolem 93,5 bodů. Pokud tuto rezistenci prorazí, přesněji řečeno zavře nad týdenní svíce, akcie, Bitcoin a zlato má problém. Pak už je vskutku rozumné kalkulovat s tím, s čím počítá celý trh – s obrovským rizikem. Pro mne osobně je pomyslnou čárou prolomení úrovně 95 bodů.

Nemám samozřejmě křišťálovou kouli, i pří růstu nad 95 bodů mohou ostatní trhy zůstat stabilní. Leč to riziko pádu je natolik velké, že je pak rozumné si dvakrát rozmyslet, zda chcete takové riziko přijmout. Co se ještě týče té včerejší show v kongresu, více o tom budu mluvit v zítřejším streamu. Padlo tam totiž pár zajímavých témat.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Včerejšek byl poklesový, kdy úterní svíce zavřela bearish. Leč samotná svíce je velmi malinkatá a objemy byly slabé. Uvedené implikuje, že prodejcům dochází síla. Proto bych se nyní přikláněl k tomu, že středa zavře zeleně. A pokud dolarový index nezačne vyloženě pumpovat, i čtvrtek a pátek by mohl být klidně v zelené.

BTC

Těch 42 000 USD jednoduše řečeno drží, takže nevidím důvod, proč by mělo být nutné dále vyklesávat. Pokud ovšem dolů půjdeme, první odraz lze předpokládat kolem těch již několikrát zmiňovaných 37 000 USD. Zde je dobrá supportní konfluence, takže by zde k odrazu určitě dojít mělo.

V případě, že přijde průlom z aktuálních hladin, první překážkou je rezistence 47 000 USD, kde je zároveň High Volume Node objemového profilu.

Indikátory

Křivka indikátoru RSI se začíná pomalu zvedat. Sice na chvíli hodnoty padly pod 40 bodů, ale nyní jsme zase nad. Na histogramu MACD zatím neproběhla žádná změna.

Závěrem

Pokud si trh udrží těch 42 000 USD, na týdenním grafu býci získají tzv. točící káču. Což by skutečně mohlo avizovat, že brzy přijde vlna up. Oživení by mělo opodstatnění, ale je třeba pořád myslet na ten dolarový index. Jestli poroste příliš rychle, může z toho vzniknout panika. A jakmile je panika, i silné supportní levely jsou najednou k ničemu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Danken

DIX vs BTC, tak je logika taková, že za začnou nakupovat dolary místo BTC? Tzn. negativní korelace podobně jako u zlata? Díky.

Jiří

Růst dolarového indexu znamená, že investoři vystupuji ze spekulací do dolaru, prodávají za dolar a jeho index tedy roste.

Michal

Osobně si myslím, že začíná čas na dokup. Už se množí FUDy typu Čína, Tether, FED. Retail už vyhlíží pomalu vyplnění gapu na 9k. Ještě minimálně tak 2x do konce roku přijde zpráva, že SEC zabanuje Tether a budou dobré nákupy.

Velryba

Nepsal si včera, že půjdeme po 40k? 😀

Michal

Mno, střednědobě asi ano. Ale krátkodobě jsem docela bullish. Ale myslím si, že pod 40 se podíváme.

Tomáš
Hodnocení článku :
     

Ten update byl supr, díky.dobra prace

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: