23.11.22 Analýza S&P 500, Nasdaq a DJI – Rally na akciích pokračuje

5
(3)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

S&P 500, Nasdaq a DJI pokračují v růstovém rally, které trvá již několik týdnů. Akciové indexy akorát reflektují nynější očekávání trhu. A trhy momentální očekávají, že Fed tempo růstu úrokových sazeb sníží. Takže úrokové sazby porostou i nadále. Ale pomalejším tempem. A z toho, co aktuálně vychází z Fed, vrchol můžeme očekávat zhruba na 5,5 %. Jak ale často říkám, to se může v průběhu času ještě radikálně změnit. Stalo se to mnohokrát. A z toho důvodu se určitě vyplatí počkat si na inflační data za listopad. A pak se uvidí.

Dow Jones (DJI) prorazil z medvědí struktury

Jako první graf chci ukázat Dow Jones. Kurz DJI totiž prorazil skrze zakreslenou diagonálu. A to před několika dny. Tím pádem došlo k průlomu z medvědí struktury, která je tou diagonálou podmíněna. Nicméně, medvědí struktura není jenom o jedné trendovce. Kurz DJI musí vytvořit i vyšší vrchol. Respektive překonat vrchol z 16. srpna. Jestli se to povede, dle Dow teorie jde o významný technický úspěch.

S&P 500 a Nasdaq bojují s klíčovými rezsitencemi

Nasdaq index pořád bojuje pod rezistenční konfluencí, která se nachází na S/R levelu 12 100 bodů. Před několika dny došlo k zamítnutí. Ale trh se opřel o point of control volume profile. Kurz zde našel podporu a zdá se, že přijde druhý pokus o průlom. Jestli se průlom povede, je to prvotní technický úspěch. Zároveň s průlomem dojde i k překonání zakreslené rezistenční diagonály. Jejím prolomením se downtrendová struktura výrazněji naruší.

Denní graf Nasdaq futures
Denní graf Nasdaq futures

Kurz S&P 500 prozatím ani plně neotestoval rezistenční konfluenci, která se nachází kolem 4 100 bodů. Ta se skládá z high volume node volume profile a rezistenční trendovky. Trh taktéž velmi pěkně využil support kolem 3 950, o který se kurz mohl dostatečně opřít. Všimněte si, že je na hladině point of control volume profile. A kromě toho i 100denní klouzavý průměr. Momentálně se kurz pomalinku zvedá a možná se ještě v tomto týdnu dočkáme plného otestování rezistence s jasným výsledkem.

Závěrem

Index DJI již před několika dny prorazil, ale u S&P 500 a Nasdaq se na to teprve čeká. Jestli se to povede na všech důležitých akciových indexech, je to z technického hlediska nemalý úspěch. Mne to přijde zvláštní, ale na akciových trzích momentálně trvá dobrá nálada. Přestože je výnosová křivka převrácená z více jak 70 %. A spready jsou tím pádem v hlubokém záporu. Zkrátka se americká ekonomika rychle řítí do recese. Ale akcie rostou. Tahle doba je jednoduše hodně zvláštní.

79 % účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Hodnocení článku :
     

Recese znamená mimo jiné snižování počtu zaměstnanců, což je pro akcie bullish, takže až tak velký zázrak se nekoná :-). Důležité je, že konečně klesá důvěra v USD a tím pádem posilují drahé kovy u kterých čekám mnohem větší růst než u akcií do doby, než akciový trh překoná recesi.

Péiks

Očekávám, že začátek roku bude depresivní:)
https://www.tradingview.com/x/ArPh2S3m/

bkf1

Tak ono předpokládat něco pozitivního teď hlavně nemá logiku, když se celý svět potápí do žumpy a ještě dlouho potápět bude.
PS: Vzpomínám si na jeden Jardův článek o tzv. pádivé inflaci (tj. dvou až tříciferná), kdy se to celé podobá kolotoči, ze kterého se hodně, hodně a ještě jednou hodně, špatně seskakuje. Něco jak hrnec, ve kterém vaříte nějaký totální hnus a můžete přidat jakoukoliv chutnou igredienci, ale ta je stejně přeměněna na ten hnus, kterého je ten hrnec plný.

Poslední editace 1 rok před přes bkf1
spot_img