22.3.2023 Tržní přehled pro BTC a index S&P 500 – Zlato stoplo růst, bude ho Bitcoin kopírovat? Dnes zasedání Fedu!

4.3
(6)
Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u dalšího přehledu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a další kryptoměny. Dnes nás čeká zasedání americké centrální banky. Bitcoin netrpělivě vyčkává zatímco akciový index S&P 500 včera rostl a zlato padalo. Jakou reakci trhu můžeme dnes očekávat?

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin:

Bitcoin dnes nadále roste a drží se kolem hladiny 28 300 USD. Většina altcoinů ho následuje a roste v jednotkách procent. Nastane pro bitcoin zamítnutí růstu a korekce podobně jako u zlata co by bezpečného přístavu?

Makro ekonomický výhled ze světa

V rámci první poloviny týdne získáváme překvapení z amerického nemovitostního trhu, kde skokově narůstá zájem o nákup nemovitostí ve srovnání z obdobím posledního roku. Meziměsíčně je to nárůst o 14,5 %, resp. 4,58 miliónu vs. 4 milióny očekávaných nemovitostí. Snaží se investoři ochránit své peníze proti inflaci navzdory vysokým sazbám nebo spekulují na zlepšení situace na trhu a brzký pivot Fedu?

Dnes ráno získáváme z Británie nepříznivé inflační data. Celková inflace roste meziročně z 10,1 na 10,4 procentních bodů. Jádrová inflace roste meziročně z 5,6 na 6,2 procentních bodů. Nárůsty jsou reportované meziročně i meziměsíčně nad rámec očekávání. Je možné další oslabení Britské libry (a další prohloubení příležitostí na britském akciovém trhu).

Dnes ve 20:00 můžeme očekávat nejdůležitější makro událost tohoto týdne a to zasedání americké centrální banky. Fed je před nelehkým úkolem zvážit možné zvedání úrokových sazeb z 4,75 procentních bodů. Nejpravděpodobnější je zvednutí o 25 bazických bodů. Spekuluje se i na ponechání či lehké snížení sazeb s ohledem na problémy v bankovním sektoru.

Objevují se i informace o probíhajícím jednání Warrena Buffeta s americkým prezidentem Joem Bidenem o pomoci pro americký bankovní systém. Až 186 dalších menších bank čelí podobným výzvám jako zkrachovalá Sillicon Valley Bank minulý týden. Není zatím jasné o jakou formu pomoci se jedná a jestli z toho vyplave Buffet jako vlastník další z amerických bank (za výhodných podmínek)?

Dolarový index dále klesá – roste zlato a Bitcoin

Dolarový index nadále klesá k nejbližšímu supportu. Přijde dnes večer ten správný impulz pro odraz nahoru nebo bude dolar dále oslabovat?
Dolarový index dnes ráno klesá k hladině 103,15 bodů a je už jenom kousek od supportu cca 102,7 bodů. Denní graf může vypadat, že má našlápnuto na další pokles. Čtyřhodinový graf však začíná naznačovat znaky síly a snahy o otočení s dvojitou konvergencí indikátorů RSI a MACD.

Růstová varianta v případě negativního výsledku večerního Fedu (další zvedání sazeb 0,25-0,5 pp) může dolar vytáhnout znovu do rostoucího trendu co by bylo nepříznivé pro akciové indexy.

Akciový index S&P 500

Akciový index S&P 500 včera rostl nad 4000 USD, za den si připsal růst o 1,3%. Dnes v pre-marketu by měl otevřít kolem 3985 bodů. Nacházíme se uprostřed pásma ve kterém se rozhodne o střednědobém osudu akciových indexů a americké ekonomiky. Možná už dokonce dnes večer po prohlášení zástupců Fedu.

Nad aktuální cenou se nachází rezistenční pásma (4097-4151 bodů) a gap na futures grafu (4186-4225 bodů), který bychom mohli potenciálně vyplnit pokud se bude vývoj dále natahovat. Zároveň překonáním těchto rezistencí se rapidně zvýší šance pro pokračování uptrendu = Bull market.

Pod námi se nachází klíčový support (3900-3810 bodů), který nás drží před poklesem celého indexu a akciových trhů k novému potenciálnímu dnu. Proražení tohoto supportu invaliduje růstovou variantu a potvrdí pokračování Bear marketu (recese).

Bitcoin stabilní kolem 28 300 USD

Bitcoin se poslední dny drží kolem hladiny 28 300 USD, kterou testuje. Nad ním se nachází rezistence (28 600 – 31 150 USD). Překonání této rezistence by mohlo znamenat pokračování růstu a potvrzení nového Bull marketu (zelené vlny 4 – 5) můžou růst až k další rezistenci 37 550+ USD.

Poklesová varianta však uvažuje se zamítnutím růstu na těchto hladinách rezistence do 30 000 USD a následně pokles na nová minima pod low minulého roku (15 7000 USD). Všechno závisí na vnímání bitcoinu trhem. Stal se už bitcoin synonymem digitálního zlata a bezpečná ochrana před inflací?

Poklesová i růstová varianta uvažují s dokončováním “Ending diagonál” struktury jako prozatím finální subvlny. Ať už se jedná o vlnu 3 (Růstová varianta) nebo C (poklesová varianta). Úvaha je náraz na rezistenci, braní profitu a částečná korekce růstu, u poklesové varianty už jenom propad. Na to by se museli objevit velmi špatné zprávy na trhu, ideálně by bitcoin znovu koreloval s akciovým trhem, který by ho mohl stáhnout jako spekulativní aktivum.

Je to však moje úvaha vycházející z technické analýzy a indikátorů jako RSI a MACD, které na čtyřhodinovém grafu znovu divergují. Je proto namístě být teď obezřetný.

Prosím podělte se v komentářích co si myslíte o aktuálním růstu bitcoinu, jestli je zdravý a udržitelný. Resp. myslíte, že bitcoin už nabral status digitálního zlata?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img