14.11.2022 Tržní přehled pro BTC a index SPX – Nadšení riskovat roste

4.8
(5)

Zprávy a souhrny

Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u pondělního přehledu trhu pro Bitcoin, kryptoměny a akciový index S&P500. Víkend byl pro kryptoměny ve znamení konsolidace. Trh konečně mohl vstřebat horké novinky minulého týdne ohledně krachu burzy FTX. Tento týden se možná objeví nové informace, pokud se některý z krypto projektů dostal do problémů vzhledem na prudce klesající cenu Bitcoinu a jiných kryptoměn. Viděli jsme konečně kapitulaci tzv. „Weak hands“, a nebo nás čekají další propady a pokračování bar marketu?

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin

Minulý týden byl pro kryptoměny velmi náročný. Mnohé altcoiny vyklesali o -30 až -60% procent. Dosáhli tak minima z července, mnohé se dostali ještě níže. Během víkendu dostali příležitost alespoň mírně růst a umazat část ztrát. Bitcoin se dnes ráno na chvíli znovu podíval pod hladinu 16 000 USD. Je možné, že na těchto cenách už projevují zájem další investoři. Zároveň může docházet k uzavírání shortových pozic a braní zisku od velkých investorů a traderů. Aktuálně roste a pohybuje se kolem 16 700 USD.

Pozitivní nálada jako přehnaná reakce na zveřejnění americké inflace?

Minulý týden ve čtvrtek byla zveřejněná meziroční americká inflace za říjen. Překonala očekávání a klesla na 7,7 %, tedy víc než se očekávalo. Problém je neustále vysoká jádrová inflace. Trhy se možná těší přehnaně a předčasně. Každopádně spustilo to zajímavý zvrat nálady na akciovém trhu. Velká část investorů přepnula do Risk-Off módu a naskakuje do spekulativnějších růstových a technologických akcií, které rostou. Na rozdíl od toho se minulý týden značně propadly defenzivní akcie ze sektoru medicíny, energetiky a zbrojního průmyslu. Těm se standardně vede dobře v případě recese. Tzn. velká část investičních fondů možná poupravila složení svého portfolia na spekulativnější úroveň.

Dolarový index padá volným pádem

Podle technické analýzy dolarového indexu je zřejmé zamítnutí v rezistenčním pásmu těsně pod úrovní 104 bodů. Od tohoto místa už dolarový index jenom padá a nálada investorů na trhu se mění na spekulativní. Nejbližší supportní úroveň pro index je klouzavý exponenciální průměr EMA 200. Pod ní se nachází několik supportních hladin, kde by mohl nastat obrat. Dolarový index zatím vyklesal na přibližně 106,3 bodů, dnes lehce roste nad 107,2 bodů.

Nejdůležitější otázka aktuálně zní: Máme konec bearmarketu na akciových trzích, nebo je to jenom další bear market rally?

Index S&P500 raketově roste, přijde otočka nebo korekce růstu?

Akciový index S&P500 minulý týden rostl o značných +8 % až na 3992 bodů. Podobně jsou na tom i jiné indexy, jako technologický Dow Jones Index nebo US100. Velký růst je možné vidět hlavně u spekulativnějších technologických a růstových akcií, které za posledních 12 měsíců častokrát ztratily i přes 80 %.
Index prorazil nahoru i rezistenční zónu 3700-3900, která se nám mění na support. Nejbližší rezistence tak zůstává už jenom downtrendová linie (bílá) a exponenciální klouzavý průměr EMA 200 na denním grafu. V případě proražení nahoru by bylo možné uvažovat s návratem až na hodnoty kolem 4300 bodů.

U bearish varianty počítám s aktuálním růstem jako s přehnanou reakci trhu. Až se trh vzpamatuje, může nastat vybírání zisků a propad zpátky k zóně 3500 bodů. Nechám se překvapit jak moc přehnaně na čtvrteční data o inflaci trh zareagoval. Nejbližší podstatný event bude zřejmě až další ohlášení americké inflace a očekávaných úrokových sazeb za prosinec. Tento týden může být zajímavé zveřejnění britské inflace za říjen.

Bitcoin a kryptoměnový trh

Bitcoin dnes ráno klesl znovu až na 15 800 USD a vytvořil strukturu, která připomíná dvojité dno. Minimálně tomu napovídá indikátor RSI na 4hodinovém grafu. Ze tří minulotýdenních variant vývoje to zatím nejvíce vypadá na zelenou variantu. Předpokládám, že se býci pokusí o návrat alespoň pod nejbližší rezistenci kolem 18 400 USD.

Pokud bude prodejní tlak neustále silný a cena se nedostane nahoru, pak se může uplatnit jeden z negativních scénářů vývoje (bílá a oranžová varianta). V takovém případě by to znamenalo, že aktuální zpomalení poklesů je jenom částečné vybírání zisků ze SHORTových pozic. Mohli bychom očekávat pokles až na úrovně 12-10 000 USD.

Tento týden můžou zároveň vyplavat na povrch nové informace o burze FTX. Aktuálně se spekuluje o možném „Bank-runu“ na burzu Crypto.com. Pokud by selhala u hromadného výběru prostředků další burza, bude to velice podezřelé a nepřidá to na důvěře pro krpyto prostředí. Další panika nebo i FUD by mohlo vyvolat další výprodeje. Zároveň se obávám, že kolem zóny 12-13 000 USD už bude obrovská likvidita ve formě Stop-loss a likvidačních příkazů na přepákované pozice. Velcí hráči na trhu to samozřejmé ví a velice rádi si pro tu obrovskou likviditu dojdou. Musí však najít vhodný způsob, jak trhy ještě víc sestřelit.

Buďte proto nadstandardně obezřetní, místo panic-sellů si raději přichystejte strategii co dělat pokud taková situace (příležitost) nastane. Forma DCA nákupů a nákupů na dopředu stanovených cenových hladinách se jeví jako nejlepší pro eliminaci emocí z investování.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Bart

Teď nakupujou nedockavci. Rozumná doba přijde a na nákup bude dost času pod 10tis. Na nějaké velké obraty a dlouhé růsty není retailovy potenciál. Nejen u nas lidi chudnou a maji spis starost, aby nemuseli prodavat pod cenou, aby meli na slozenky. A velcí to jen tak nahoru tlačit nebudou.

Fantom

Souhlas. Ale na swing trading se dá nakupovat už teď. Jinak samozřejmě na zvážení je Dual investment na Binance. Mně to nyní připadá lepší než „obyčejné ordery“. Tedy samozřejmě jen u coinů, které jsou v nabídce. Za zmínku stojí že Solana vypadla a v nabídce coinů to vypadá, jako kdyby tam nikdy nebyla 😀

Reklama: