11.11.22 Analýza S&P 500 a Nasdaq – Strmý růst akciového trhu

3
(2)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Akciové indexy S&P 500 a Nasdaq obnovily svůj růst a za jediný den zaznamenaly zisk 6-8 %. To je na tak velké trhy skutečně něco nevídaného. Příčinou byla zveřejněná inflace. Ta totiž činila „pouhých“ 7,7 %, kdežto tržní konsenzus byl 7,9 %. A když je pod konsenzem, je to býčí signál. Navíc se dlouho nestalo, že by byla inflace pod předpokládanou hodnotou. Proto taky taková odezva trhu. Přesto si stojím za tím, že čerstvá reakce vůbec nereflektuje tu makroekonomickou realitu. Což jsem rozebíral i během včerejšího streamu.

Inflace jako boost pro Nasdaq a S&P 500

Po zveřejnění inflace akciové trhy okamžitě lidově řečeno pumply. Ještě předtím to přitom vypadalo, že dojde k otestování blízkých supportů nebo rovnou low. Konkrétně na S&P 500 se kurz nacházel v blízkosti S/R levelu 3 800 bodů. A v mžiku se kurz posunul na S/R level 3 950 bodů. Respektive prvně pouze do těsné blízkosti. Nakonec obchodní den skončil tím, že máme denní close vyloženě na této hladině. Čistý zisk pro index je tak cca 5,5 %.

Býci ale nemají určitě úplně vyhráno. Pořád jsme v medvědí struktuře a první silná rezistence se nachází až kolem 4 100 bodů. Jednak je zde mnoho obratů a hlavně tu máme high volume node objemového profilu. Až na řečené úrovni se proto bude lámat ten pomyslný chleba. Můj názor je jednoduše takový, že kurz S&P 500 akorát hledá nižší vrchol. A může ho najít velmi brzy.

79 % účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem.

Akciový index Nasdaq zaznamenal téměř 8% růst za jediný den. Přitom ještě před zveřejněním dat se kurz nacházel v blízkosti říjnového low, které je na horní hranici pásma 10 400 bodů. Tou poslední pumpou se kurz indexu přiblížil k rezistenční trendovce a S/R pásma 12 000 bodů. Jak sami můžete vidět, je zde rezistenční konfluence.

Denní graf akciového indexu Nasdaq
Denní graf akciového indexu Nasdaq

Pro oba indexy platí, že jsou v současnosti jejich kurzy hodně blízko od těch řečených rezistencí. Proto jsem zvědav, jak otestování dopadnou. Nemyslím si, že trhy budou až tolik riskovat a půjdou výš. Čím výš jde kurz nahoru, tím větší pravděpodobnost, že vás Fed svým restrikcemi sundá. Jediná pozitivní makro zpráva toho vážně tolik nezměnila.

Závěrem

Navíc jádrová inflace se od počátku letošního roku drží nad 6 %. V tomto ohledu není viditelný vůbec žádný progres. Proto nelze očekávat, že se v měnové politice Fed něco radikálního změní. Je třeba kalkulovat s tím, že úrokové sazby porostou minimálně půl roku. A jakmile si to trhy začnou uvědomovat, projeví se to logicky v kurzech.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel

Naopak až do května příštího roku nás čeká celkem dlouhá rally na sever :-).

graf.jpg
Vojtech

Timing solution? Copak je tohle za woodoo?

Pavel

To máš tak, buď můžeš čekat na dno až nakonec nakoupíš na vrcholu a nebo nakoupit na dně, každého volba 😀.

Vojtech

Naštěstí každý máme svůj rozum🙂

Reklama: