08.06.22 Analýza ETH/USD – Postupná rotace u konfluence

4
(4)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Ethereum (ETH) nám rýsuje něco, co stojí určitě za pozornost. Navíc bitcoin je nyní jako háravá fena, která neví, co by. Leč třeba takoví krátkodobí obchodníci si mohou mnout ruce, protože tyto pumpy a dumpy v rámci obchodního rozpětí jsou pro ně žně. Nicméně pro zbytek trhu je to logicky nepoužitelné.

Dokud se tedy nemá bitcoin close alespoň nad 32 500 USD, nebo neotestujeme konečně to květnové low, asi je nesmyslné se tomuto trhu věnovat. Proto se raději zaměříme na altcoiny jako je ethereum.

Jinak ještě ke včerejší analýze, některých se dle komentářů dotkla má slova. Přitom to vůbec nebylo myšleno zle a čtenář si z toho měl vzít ponaučení – dělal jsem úplně stejné chyby. Prostě se nevyplácí jít s davem za každou cenu.

Kvantitativní utahování (QT) – jak nástroj funguje?

Aktuální situace na 1W ETH/USD

Dle týdenního grafu ETH přišlo o několik klíčových klouzavých průměrů – MA 100, 50 a 20. Propad se každopádně zastavil v cenové oblasti kolem 1 800 USD. Z léta minulého roku můžeme sledovat, že zde bylo odstartováno několik vskutku slušných odrazů. Třetí vyústil v růst na nové all time high. Proto je přirozené, že mnozí spekulují i nyní na slušný odraz.

Tentokrát to ale není tak jednoduché, protože z jednotlivých týdenních svící můžeme sledovat, že situace je letošní rok jiná. Býci již nejsou tolik agresivní. Zatímco medvědi jsou zřetelně ochotní shortovat i silná supportní pásma. Stačí proto menší odraz a shortaři už se na trh sletí. Každý růst je pro ně příležitost trh shortnout – zase vidíme z několika posledních týdenních svící. Dramaticky se tržní prostředí změnilo.

ETH

V každém případě se propad kurzu zastavil. To je na týdenním grafu zjevné. Sice je tendence pořád klesající, ale znatelně oslabila. Navíc je v řečeném pásmu i point of control objemového profilu. Čili se jedná o velmi likvidní oblast, o kterou se medvědi doposud odrážejí. To pásmo ale není Hadriánův val. Když bitcoin otestuje květnové low, asi k nějakému přesahu dolů na ETH dojde. S tím je případně nutno kalkulovat. Třeba v řízení rizik.

Vzdělávací články Kryptomagazinu, které byste si měli přečíst (2. část)

Aktuální situace na 1D ETH/USD

Na denním grafu lze mnohem detailněji sledovat rotaci u naši supportní konfluence. Z té zaznačené struktury vidíme, že klesající tendence hodně oslabila. Respektive trh inklinuje k rotaci směrem nahoru. Ale to není ještě potvrzené, protože nemáme žádný slušný impuls nahoru. Pak je nutné hledat vyšší tržní minima a vrcholy.

ETH

Každopádně je poté u ETH docela slušný potenciál růstu do cenových rozmezí 2 320 – 2 825 USD. Nejtvrdší oříšek je právě S/R level 2 320 USD. V neposlední řadě si všimněte těch objemů z posledních pár týdnů. V těch cenových úrovních se jednoznačně něco děje. Jestli jde o akumulaci krátkodobých/střednědobých pozic, slušná růstová vlna trh nemine. Jestli to tedy okolnosti dovolí.

Závěrem

Kurz je momentálně u velmi slibné hladiny, která sama o sobě láká hodně nakupujících. A pokud se těch nakupujících sejde hodně, mají velkou vyhlídku na úspěšnou obranu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
LeošH

Že bychom se krátkodobě podívali i mezi 1300-1400.

Miloš

No etherum je teď nesmírně slabé mám ho jako dlouhodobý hodl společně s btc ,ale už to vidím jen na dokupování btc tohle se mi nelíbí kapitalizaci má velkou a posunout to hodně vejš bude chtít sakra peněz.

LHTS
Hodnocení článku :
     

“Jinak ještě ke včerejší analýze, některých se dle komentářů dotkla má slova.”

Za sebe mohu rici, ze jsem uplne v pohode, psal jsem to jiz vcera a nemyslel to ironicky. Momentalne studuji pojem “swing obchody” a co jsem tak zbezne prolit, tak to delam taky 🙂 (Na VSE nas to na katedre MO neucili. Kdyz jsem v roce 2004 obhajoval doplomku s nazvem “MODERNÍ ZPŮSOBY PLATEBNÍHO STYKU” = mikroplatby moc doplnujicich otazek nepadlo 🙂 . Tenkrat se pojem digitalni penize pouzival zcela jinak nez dnes 🙂 )

K fundamentu ETH. Dal bych si v kratkodobe / strednodobe pozici na ETH pozor, nedavno meli nejaky prusvih pri prechodu na ETH 2.0. Mnoho lidi z branze neveri, ze se jim opravdu povede cisty prechod na PoS. (jsem stejneho nazoru), dale se z pomeru BTC/ETH (ve smyslu inflacni / deflacni mena) kyvadlo prevazilo ve prospech BTC (to je podle mne i duvod poklesu kurzu). Je to dano nizsim objemem poplatku (projekty na ETH maji mensi obrat v “bearmarketu”) a tedy mensim palenim ETH.

Poslední editace 2 let před přes LHTS
spot_img