07.06.22 Analýza BTC/USD – Stalo se očekávané

4.5
(11)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) nakonec udělal to, co jsem očekával. A samozřejmě očekávali i mnozí jiní. Jak jsem včera zmiňoval, přišel mi celý ten úvodní růst jako obyčejný bull trap. Něco podobného jako z konce května. A skutečně bitcoin se náhle propadl zpátky, odkud se odrazil.

Proto je pořád ten scénář s otestováním tržního minima platný. Mimo jiné jsem zmiňoval, že mám trochu problém s tím, že retest low vlastně očekává každý. No, každý… moje sociální bublina. Pak jsem si uvědomil, že většina drobných obchodníků to vůbec předpokládat nemusí. Proto si dávejte pozor na tyto úvodní pumpy v novém týdnu. Může to být dost škaredá past. Obzvlášť v případech, kdy poslední týdenní svíce zavřela jako Gravestone Doji.

Typy obchodníků – Jaký druh obchodování zvolit?

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Jak bylo řečeno, bitcoin naprosto selhal po úvodním zeleném vstupu do nového týdne. A dokonce skoro na stejném místě jako na konci května. Čili se zopakovala býčí past, která tehdy zafungovala skvěle. A zafungovala podruhé. Pokud se tedy kdokoliv zase do této pasti chytil, dovolil bych si tvrdit, že neví, co dělá. A měl by přehodnotit svou strategii a možná se zase věnovat vzdělávání – takhle jsem to vždy dělal já. Jestli děláte pořád to samé a zároveň očekáváte jiný (lepší) výsledek, logicky se nikdy nedostaví.

BTC

Takže bitcoin prorazil z toho stranového obchodního rozpětí. A začala konsolidace na téměř totožných cenových úrovní jako ke konci května. S tím rozdílem, že tentokrát to trvalo asi polovinu času, než kurz náhle začal rotovat zase směrem dolů. I výprodeje byly mnohem agresivnější. Tím pádem i cenový pokles mnohem dynamičtější.

Posledně se nám při sestupu kurzu vytvořily tři červené 4H svíce. Nyní se nám vytvořila pouze jediná. A objemy jsou podobné. Čili prodávající vyvinuli stejné úsilí, ale vyhrávali mnohem snáz. Protože býci už nebyli tolik ochotni cenové úrovně bránit.

Závěrem

Osobně skutečně očekávám, že přijde už retest toho květnového low na S/R levelu 26 500 (Binance). Těch signálů bylo více než dost. Samozřejmě nemám křišťálovou kouli, takže nevím, co přesně se odehraje. Leč bitcoin k něčemu směřuje a my to musíme vzít v potaz.

Jakmile se tedy to tržní minimum plně otestuje, třeba se dočkáme té rostoucí vlny, kterou si tolik přejeme vidět. Čekáme na to mnoho týdnů. Někteří moon boys měsíce.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
Fantom

Velice dobře zobrazené!. Myslím si, že to takhle opravdu bude pokračovat.

Jan

No to bude jeste moc hezky 😀

LHTS

a onchain data nam tu nekdo falsuje?

Tomas

Tak včera tvrdil toto: “Bitcoin nám příliš nepomáhá. Sice je podoba týdenní svíce negativní, ale přesto se trh tváří jako by chtěl skutečně nahoru. Což může opravdu dosti mást. Takže je to buď zase nějaká habaďůra na ty, co čekají, nebo se jedná pouze o bull trap a brzy uvidíme otočku ke květnovému low. Každý se holt musí rozhodnout sám za sebe,,. A druhý den, když je hotovo, tak zase toto: ,,Čili se zopakovala býčí past, která tehdy zafungovala skvěle. A zafungovala podruhé. Pokud se tedy kdokoliv zase do této pasti chytil, dovolil bych si tvrdit, že neví, co dělá. A měl by přehodnotit svou strategii a možná se zase věnovat vzdělávání,, Obrázek ať si udělá každý sám.

Tomas

Že vy sám jste tvrdil, že to může dosti mást, s čímž bych souhlasil. Poté, co se to vydalo určitým směrem, tak už ti co ho neodhadli ,,neví co dělají”….

Lhts

Ta jízliva poznámka patřila mne. A jsem za ni rad. Diky za podporu. Budu studovat dal. Alespoň jsem neco prikoupil. Ted at uděláte “cokoliv” vydělate.

DejvLord

Zdravím, všechno je to hlavně o vás. Analýza od JJ je jen takový doplňek a vhled někoho kdo se tomu věnuje více než většina.
Primárně si ale musíte analýzu udělat sám. Tady máte inspiraci. Třeba díky ní zjistíte něco co by vás nenapadlo.
Tahat ho za slovíčka je absurdní. Z toho jde poznat že vůbec nechápete logiku těchto analýz.

Libor

TA je ako junk food vo fast foode. Vyzerá dobre až lákavo, ale v podstate je to šmejd, ktorý postupne ničí zdravie, financie a čas. TA je na udržanie biznisu z poplatkov pre obchodné platformy a dobrá návnada na ziskuchtivý retail. TA ako každý produkt má aj svojich predavačov / TA analytikov /, ktorý to servírujú retailu na podnose a zadarmo….. Hlavnou vecou je aby vyzerala vždy super. To či aj v skutočnosti je pre jej konzumentov profitabilná je už druhoradé, resp. nepodstatné…..

Lhts

A jsme tam kde včera -:)

Jan

Jj. Co jsem tvrdil platí a co jsem netvrdil neplatí nebo raději, co jsem tvrdil neplatí a co jsem netvrdil platí. Hej, je v tom pěkný goulasch. Ale alespoň je zábava.

LHTS

Tohle se opakuje. V podezreni jsou burzy, ktere vidi do prikazu a dale se zbavuji v jednom dni shortaru i longaru. Casto pred vetsim pohybem. Porad mam pocit, ze tech 32 prorazime.

DejvLord

Pokud v pátek dopadne to CPI negativně v rámci vnímání trhů tak bychom si mohli už otestovat to low. Aspoň by to byla dobrá záminka se tam podívat 🙂
Nebo si to otestujem ještě dřív… Už z toho jak se to bude plácat v tom range nám může napovědět.
Jen trh ukáže jak to skutečně bude 🙂

Vojtech

Taky to tak vidím. Pátek bude rozhodně zásadní. Může případně poskytnout skvělou záminku. Nicméně nespoléhal bych příliš na davy nazhavenych kupců na 26k+. Vzhledem k sentimentu na trzích globálně se spíš přikláním k tomu, že pokud dojde na test toho květnového low, tak se zastavíme spíš až někde v pásmu 20-23k.

LHTS

Vysypalo se to v noci behem 30 minut. To jsem spal… Neco jsem prikoupil.

Vojtech

Proč ne. Já do těch intraday a krátkých obchodů spíš nelezu. Počkám si raději na pěkný swing🙂

Osvald

Jak je v tom zainteresovaný i Čuraj a jeho pohunci stojí to vždycky za hovno….. rozumí tomu jak koza motorce a dovede dělat chytrého vždy až po nějaké události na trhu ..

Lukis

TA je vaření z vody. Bohužel jedna věc je jistá. Aby krypto rostlo, musí ho kupovat retail. Instituce jsou sice pro btc velka pomoc, ale je to málo. Mnoho ekonomik zažívá stagflaci. Retail má jiné starosti. Řeší, jak ufinancovat život. Na krypto už nezbyde… Ale krypto umí překvapit. Snad nebude tak zle…

LeošH

Vypadá to, že se na těch 20tis. podíváme

spot_img