06.12.22 Analýza S&P 500 a Nasdaq – Zamítnutí růstu, medvěd pokračuje?

3.2
(5)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

S&P 500 a Nasdaq nakonec selhává u klíčových rezistencí, které několik týdnů bedlivě sledujeme. V minulém týdnu byli akcioví býci opravdu na koni. Proto to mohlo vypadat, že se brzy dočkáme průlomu. A tím dojde k prvnímu většímu technickému narušení dosavadního medvědího trendu na obecném akciovém trhu.

Pravda je, že „všichni“ počítali s tím, že to právě u současných úrovní selže. Jelikož je to ideální místo pro selhání. Upozorňuji ovšem, že prozatím není nic jistého. Pořád jsme nad silnými supporty a leccos se proto může rychle změnit. Osobně ale počítám s tím, že do zasedání Fed se toho příliš nestane.

Aktuální očekávání

Je třeba si uvědomit, že v těchto chvílích nás nic moc býčího už nečeká. Za pár dní bude zveřejněna inflace za listopad. Ale trhy už nyní kalkulují s tím, že její tempo klesne. A pokud neklesne opravdu podstatně, mělo by být vše propsané dávno v kurzech. To stejné úrokové sazby. Všichni ví, že americká centrální banka zvýší za více jak týden sazby o 0,5 procentního bodu. To je též propsané v kurzech.

Co jiného může akcie posunout potom výš? Earnings máme též za sebou. Osobně nevidím absolutně žádný důvod, aby S&P 500 a Nasdaq dlouho pokračoval v současném rally. Neboť neexistují důvody k pokračování. A nemyslím si, že přeháním. Sami si zkuste v hlavě promyslet, kolik existuje důvodů pro to, aby trh stoupal. Kromě toho si uvědomte, že akcioví trh je hodně krátkozraký.

S&P 500 a Nasdaq selhávají u klíčových rezistencí

Kurz indexu S&P 500 s velkou vervou zaútočil na rezistenci, která se nachází kolem S/R levelu 4 100 bodů, kde silná rezistenční konfluence. Ten impuls od supportu na 3 950 bodů vypadal vážně dobře. A stačilo vcelku málo na průlom. Ale na to by se musela objevit dostatečně silná poptávka.

Pokus kurz S&P 500 sestřelit přišel již v pátek, ale to bylo překvapivě rychle negováno. Nicméně trh nebyl schopen jaksi pokračovat v kurzovém růstu. Proto nebylo zbytí a kurz se lidově řečeno vypláchl. Nestačí jaksi setrvávat blízko rezistence. Čím déle kurz u rezistence je, tím hůř. Neboť to může být známka distribuce. Mimoto zaregistrujte vývoj na denním RSI. Vidíte, jak momentum postupně slábne? Možná se i schyluje k průlomu zakreslené trendovky. Dle indikátoru máme na trhu čím dál větší absenci síly, která trh posune výš.

Ani jedna strana ale nemá vyhráno. Zespodu je silný support. A ze shora je silná rezistence. Co z toho bude prolomeno dříve? Na odpověď si bohužel musíme počkat. Možná trh dostane impuls během zasedání Fed. Měli bychom se totiž dozvědět, alespoň povrchně, co přijde v následujícím roce. Doposud šlo jenom o obecné proklamace. Ale s koncem roku se snad dozvíme víc.

Na indexu Nasdaq došlo k průlomu zakreslené trendové čáry. Všimněte si ale, že teď má kurz problém se nad čárou udržet. Asi nás čeká něco obdobného jako v srpnu letošního roku. Tím pádem býci selhali při náporu na rezistenci kolem 12 100 bodů. I zde zaregistrujte, že dle indikátoru RSI pozitivní momentum postupně slábne. Indikátor potom avizuje zlom v dosavadní setrvačnosti vývoje.

Závěrem

Trh dle mého názoru vypadá pořád bearish. Ten push z minulého týdne byl opravdu nadějný pro býky. Ale jak většina předpokládala, setrvačnost růstu začíná viditelně slábnout. Z čehož může brzy dojít ke zlomu v dosavadním vývoji.

Tenhle týden každopádně nebude zveřejněno nic, co by mohlo s trhem výrazněji pohnout. Musíme si počkat na Fed a zveřejnění inflace. A to přijde až v následujícím týdnu.

79 % účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Hodnocení článku :
     

Tento týden je ideální na dokoupení drahých kovů, které vytvářejí vyšší lokální dno. S tím jak klesá globální důvěra v USD, “nepřátelské” centrální banky snižují podíl devizových rezerv v USD a recese vytváří nejistotu na akciovém trhu hodnota drahých kovů roste.

Pavel

Dno bylo dosaženo, nastává žranice….

Gaspaccho
Hodnocení článku :
     

akcioví trh…. se mi poslední dobou taky zdá celkem měkký 😉

Jinak důvody k bullish pohybům:
1) velryby vyplachujici shortaře
2) investiční fondy nakupující akcie že setrvačnosti, protože jim na účet pravidelně přistávají peníze od detailů a oni to prostě jen popostrkavaji nahoru

spot_img