[ZPRÁVY] Litecoin (LTC) futures přicházejí do Velké Británie

1
(1)

Litecoin futures přicházejí do Velké Británie – Audit Tetheru nevyvrátil podezření, že je podfinancovaný – Pokémoni na Lightning Networku – EOS ohrožuje rozhodnutí, které obešlo rozhodčí orgán – Jihokorejská vláda reaguje na poslední hackerské útoky – Analytici se obávají negativního vlivu miningu na akcie AMD – Dvojčata Tyler a Cameron Winklevossovi získali již sedmý kryptopatent – Největší virální kampaň v kryptosvětě odstartovala – Společnost Bithumb oznámila, že ztráty klientů budou plně nahrazeny

Získejte exkluzivní členství na Trading11 jen za 250,- Kč měsíčně

Litecoin futures

Obchodní platforma Crypto Facilities se sídlem v UK oznámila, že od pátku 22. června umožní jejich nová služba investorům obchodovat s futures kontrakty, které mají jako základní kolaterál Litecoin. Timo Schlaefer, CEO společnosti Crypto Facilities, řekl: „Jsme nadšeni, že jsme zavedli futures na Litecoin. Pro tento produkt existuje silný požadavek ze strany klientů. Věříme, že naše futures kontrakty na dlouhodobé bázi (LTC-USD) zvýší cenovou transparentnost, likviditu a efektivnost na trzích s kryptoměnami.“ https://www.newsbtc.com/ (v EN)

Může vás zajímat: [Seriál] Kryptocelebrity – (3. díl) Charlie Lee, zakladatel Litecoinu

Tether – audit s otazníky

Nová zpráva, kterou vydal Tether, uvádí, že Tether drží dostatek kapitálu na jeho podporu. Opírá se přitom o správu firmy Freeh, Sporkin & Sullivan LLP (FSS). Advokátní FSS však neuskutečnila oficiální audit (původně měla audit provést auditorská firma Friedman LLP). Namísto toho zveřejnila údaje shromážděné během dvoutýdenního období, kdy měla přístup ke dvěma Tether účtům. Zpráva sestává pouze ze tří stran. Mluví o tom, že nezatížená aktiva překračují saldo plně podporovaných mincí Tetheru v oběhu, ke konkrétnímu datu 1. 6. 2018. Zpráva ale neprokazuje, že Tether zajistil každý jednotlivý Tether vydaný od spuštění, a neprokazuje ani to, že každý Tether je nyní plně krytý. https://cryptoslate.com/ (v EN)

Tip redakce:Tether čelí obvinění z manipulace kryptoměn – důvod loňského růstu trhu?

Pokémoni na Lightning Networku

Vývojáři hledají nové způsoby, jak prokázat možnosti sítě Bitcoin Lightning Network. Nejnovější platforma Pokétoshi vám umožní hrát hru Pokémon přes Lightning Network. Softwarový inženýr João Almeida vytvořil mimořádně zábavný způsob, jak si vyzkoušet mikrotransakce, které používá Bitcoin Lightning Network. Platforma, kterou vyvinul, umožňuje hráčům vychutnat si populární hru Nintendo. Přičemž cena za jeden tah je10 Satoshi (okolo $ 0,0006631 USD). http://bitcoinist.com/  (v EN)

EOS

EOS je opět ohrožený. Tentokrát kontroverzním rozhodnutím 21 výrobců bloků – zmrazit sedm účtů, které jsou podezřelé z odcizení finančních prostředků. Toto rozhodnutí obchází rozhodčí orgán, který byl zřízen na řešení takových záležitostí. Kritici argumentují, že „decentralizace“ a „nezaměnitelnosti“ jsou esencemi blockchainu, a domnívají se, že toto rozhodnutí porušuje obojí. https://bitcoinist.com/ (v EN)

Doporučujeme k přečtení také: Amazon chystá vlastní revoluční kryptoměnu

Regulace

Po nedávných zprávách o několika hackerských útocích na kryptoburzy zareagovala jihokorejská vláda. Choi Jong-ku, předseda komise pro finanční služby (FSC), ve středu komentoval zprávy o hacknutí Bithumb: „Abychom tomu zabránili, musíme vytvořit stabilní systém [krypto] a posílit ochranu obchodníků s kryptoměnami.“ Aby se toho dosáhlo, byl Národnímu shromáždění předložen návrh zákona o předkládání zpráv a využívání určených informací o finančních transakcích. https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Mining

V minulém měsíci stouply akcie AMD o přibližně 30 % díky specializovaným těžebním GPU), které se etablovaly jako efektivní hardware na kryptomining. Někteří analytici však vyjádřili obavu, že nedávný úspěch nemusí trvat dlouho, pokud se sníží kryptotěžba, nebo pokud těžaři dají přednost GPU od jiných výrobců. Joseph Moore z Morgan Stanley například tvrdí, že AMD „čelí hrozícímu spuštění nového produktu Nvidia a že nemusí mít na další rok adekvátní odpověď.“ https://cointelegraph.com/ (v EN)

Patenty

Zakladatelé kryptoburzy Gemini, Tyler a Cameron Winklevossovi, se už dlouho snaží o vytvoření krypto ETF fondu. A zatímco tento proces probíhá, byl 19. 6. 2018 společnosti Winklevoss IP LLP, která je navázána na bratry, udělen další, v pořadí již sedmý kryptopatent. Týká se metody pro poskytování obchodů s matematicko-digitálními aktivy. https://altcointoday.com/ (v EN)

Burzy

Společnost trade.io spustila ve středu 20. 6. 2018 největší virální kampaň v kryptosvětě. Nabídla účastníkům možnost získat plně placenou VIP dovolenou na Kypru a hlavní cenu ve formě luxusní cesty po celém světě v hodnotě 100 000 USD. Soutěž začala 2. 6. a končí 20.  9. 2018. Hodnocen bude každý, kdo sdílí nebo posílá originální obsah o příchozí burze – trade.io – na svých sociálních sítích. VIP dovolenou na Kypru získá Top 90 účastníků. http://www.livebitcoinnews.com (v EN)

Společnost Bithumb potvrdila, že v tomto týdnu opravdu přišla o 35 miliard wonů (31,4 milionu dolarů). V aktualizaci zveřejněné 21. června oznámila, že začíná proces „zotavování“ a že celkové ztráty z nedávného hackingu by mohly být nižší, než se původně uvádělo. Představitelé oznámili, že všechny ztráty klientů budou plně nahrazeny. http://bitcoinist.com/  (v EN)

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Přeloženo ze slovenského originálu. Autorem článku je Marek H.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 1 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img