[ZPRÁVY] Bitcoin prorazil hranici 8500 USD – Ripple přidal více než 20 % během 24h…

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Bitcoin prorazil hranici 8500 USD – Ripple přidal více než 20 % během 24h – Evropský parlament odhlasoval zpřísnění pravidel pro kryptoburzy – Binance i Bittrex zvažují možnost přidání fiat párů k obchodování – Podle MorganStanley budou těžaři ve ztrátě při ceně BTC pod 8600 USD – Belgie přispěla 2 mil. EUR na blockchainový program Spojených národů – Podle britského poslance bude mít blockchain mimořádný dopad na životy lidí – Pojišťovna vyvinula na blockchainu Etherea program pro odškodnění klientů – Spoluzakladatel TEZOSu pokutován v USA

Zpráva dne

Kryptotrhy jsou opět v zelených číslech. Cena Bitcoinu poprvé v tomto měsíci překonala hranici 8500 USD. Ripple přidal více než 20 % během 24h. CCN.com (v EN)

Tip redakce: Více informací a analýz cen kryptoměn naleznete na stránce Trading11.com

Regulace

Evropský parlament odhlasoval zpřísnění pravidel pro kryptoburzy a platformy, nabízející obchodování s kryptoměnami. Europa.eu (v EN) Více se dozvíte v našem článku, který vyjde již 21.4. 

Mohlo by vás také zajímat: EK: Evropa ještě není připravená na regulace kryptoměn 

Burzy

Přestěhování kryptoburzy Binance na Maltu otevřelo teoretickou příležitost, že bude přidána možnost obchodovat kryptoměny s fiat páry. Nyní kryptoburza obnovila rozhovory o této otázce a v současné době hledá bankovního partnera na Maltě, který by byl schopen zvládnout depozity fiat měn. Burza Bittrex údajně zvažuje něco podobného, ale jen pro firemní klienty a zatím nejsou k dispozici žádné jasné termíny, kdy k tomu dojde. Cryptovest.com (v EN)

K tématu jsme také psali: Binance – návod jak se registrovat

Kryptoměny a ICO

Podle nového průzkumu provedeného týmem společnosti Morgan Stanley budou těžaři Bitcoinu s největší pravděpodobností ve ztrátě, pokud kryptoměna nezůstane nad hodnotou 8 600 USD. Cryptoslate.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: 80 % všech Bitcoinů už je vytěženo

Byznys

Belgie přispěla dvěma miliony EUR na podporu Světového potravinového programu (WFP) Spojených národů a jeho technologických projektů, včetně pilotního platebního projektu pro uprchlíky, fungujícího na bázi blockchainu. Coindesk.com (v EN)

Britský konzervativní poslanec (MP) Matt Hancock přednesl řeč o “monumentálním dopadu”, který podle něj bude mít blockchain na životy lidí. Cointelegraph.com (v EN)

Spoluzakladatel společnosti Etherisc Christoph Mussenbrock se pyšní tím, že jeho společnost vyvinula produkt, kdy vyplacení pojistného je spouštěno daty, přicházejícími do blockchainu Etherea – v tomto případě jde o záznamy o příletech a odletech. Pokud je let zpožděn, ten, kdo si koupil pojištění proti tomuto riziku, bude automaticky vyplacen. Coindesk.com (v EN)

Americké regulační orgány udělily pokutu 20 000 USD Arzuru Breitmanovi z TEZOSu a zakázaly jeho další působení jakožto brokera až do roku 2020. Cointelegraph.com (v EN)

Tip redakce: 7 tipů jak poznat podvodnou kryptoměnu

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img